Otomatik Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Otomatik Grubu

Fiat otomatik grubu yedek parça ürünleri diğer yedek parça ürünleri gibi Fiat markasının garantörlüğünde ve kalitesinde üretilen yedek parça ürünlerdendir. Fiat markası ile özdeşleşmiş ve başka markalarda kullanılamayacak nitelikte olan Fiat traktör yedek parça ürünlerinden olan otomatik grubu ürünlerin üretilmesi ve pazarlanması süreçlerinin tamamı Fiat markasının kalite standartları çerçevesinde belirlenmekte ve gerçekleştirilmektedir.

 Fiat otomatik grubu yedek parça ürünlerin üretim aşamalarında uzman ve profesyonel kadro görev yapmaktadır. Özellikle otomatik grubu ürünlerin teknik bilgi ve mühendislik çalışması gerektirmesi bu grup ürünlerin üretilmesindeki süreçlerin daha fazla bilimsel olması zorunluluk taşımaktadır. Bu nedenle her aşamasında uzman ve mühendis kadrolarının görev aldığı otomatik grubu yedek parça üretiminde büyük bir titizlik ve dikkat sergilenmekte ve üretilen her bir parçanın ve aksam ürünlerinin Fiat markasının marka değerine uygun, tasarım ve model olarak Fiat traktörlerinde kullanılabilecek özelliklerde olmasına büyük önem gösterilmektedir.

 Fiat traktör yedek parça üretiminde gösterilen bu önemli çaba ve dikkatin sebepsiz olmadığı özellikle otomatik grubu aksam ürünlerinde meydana gelen arızaların bütün traktörlerde etkili olup traktörü çalıştırılamaz veya kullanılamaz duruma getirmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu grupta meydana gelecek arızaların tamir edilmesi aşamasında traktör yedek parça ürünlerinden kullanılırken son derece dikkatli olunması ve takılacak otomatik grubu yedek parçaların mutlaka Fiat markasına uygun olması gerekmektedir. Fiat markasına ait olmayan veya aynı modelde olmayan yedek parçaların takılması meydana gelen arızayı gidermeyeceği gibi daha farklı sorunların oluşmasına ve arızanın büyümesine neden olacaktır.

 Fiat Traktör Markasının Yedek Parça Temini

 Fiat traktör markasının yedek parçalarının üretim tesislerinin Fiat markasının kendi kurduğu veya anlaşmalı olarak kurulan ana işletme tesis veya yan işletme veya sanayi kuruluşları olduğunu belirtmek gerekir. Bu işletmelerde Fiat markasının orjinal tasarım ve modelleri dikkate alınarak gerçekleştirilen üretim sonucu ortaya çıkan yedek parçaların satışı ve pazarlanması tedarikçi zinciri ile veya Fiat markasının servis ağı ile gerçekleştirilmektedir.

 Fiat markasının yan sanayi ürünleri ve tüm traktör yedek parça ürünlerinin satışı son zamanlarda e-ticaret işletmeleri eli ile yapılmaktadır. Bu yedek parça ürünlerin internet sitelerinden alınması artık mümkün olmuştur.