Piston Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Piston Grubu

Fıat Piston Grubu

            Pek çok farklı çapta piston modeli olması sebebi ile kişilerin dikkatli davranması gereken ilk husus söz konusu pistonun doğru ölçüler de olması olarak gösterilir. Bu durumun ana nedeni olarak doğru piston seçilmediğinde silindir bloğuna pistonların oturtulamamasıdır. Bu sebeple de kişilerin piston grubu hakkında dikkatli davranması tam anlamı ile yarar sağlayacaktır. Piston grupları için bir diğer hayati bilgi ise piston grubu malzemelerinin eksiksiz olup olmadığıdır. Eksik ya da tamamlanmamış bir piston grubunun kullanılması halinde ciddi zararlar ortaya çıkabilmektedir.

 Pistonlar ne işe yarar?

            Pistonlar motor bloğu içerisinde ki yanma odasında bulunan yakıt ve hava karışımını büyük bir basınç ile sıkıştırarak ortaya büyük bir basınç çıkartmak sureti ile bir hareket gücü elde etmeye yararlar. Pistonların tek görevi bahsedildiği gibi yakıtın yanmasını sağlayarak hareket gücü oluşturmaktır. Piston grubu modelleri içerisinde bulunan diğer elemanlar ise bağlantı elemanları olarak sunulmaktadır. Bir diğer önemli madde ise piston üzerinde ki bileziklerdir. Traktör yedek parça ürünleri oldukça önemli olması sebebi ile bu tür detaylar önem arz etmektedir.

 Pistonlar nasıl kullanılır?

            Pistonlar harici olarak kullanılabilen elemanlar değildir. Mutlaka bir besleme bir çıkış ve bir blok içerisinde olmak zorundadır. Bu sebeple de farklı amaçlara hizmet edebilmesi için kullanılamazlar. Fıat marka pistonlar ve traktör yedek parça ürünleri orijinal olmakla beraber içerisinde montaj talimatları bulunmaktadır. Bu talimatlar ürünün kimliği hakkında bilgi vererek uygulamayı kolaylaştırmaktadır.

 Piston ve cc ilişkisi nedir?

 CC sıvı birimi ölçüsü olarak bilinmektedir. Bir pistonun kaç cc yakıt için tasarlanmış olduğu detaylı olarak belirtilmiştir. Bu belli traktör yedek parça piston için geçerlidir. Bu sebeple de herhangi bir modeli seçmeden önce kontrollü davranılması bilgi edinmeyi kolaylaştıracaktır. Fıat modelleri arasında piston parçaları çok çeşitli olması sebebi ile doğru ölçüde ki pistonun seçilmesi adına bu ölçü birimi de kullanılabilir. Cc aynı zamanda motor hacminin belirlenmesinde de kullanılabilmesi sebebi ile çeşitli dönüştürmelere gereksinim duyulmamaktadır. Montajları alanında uzman personel kadrosu tarafınca gerçekleştirilmediği takdirde çeşitli problemler ile karşılaşılması olası bir vaziyettedir.