Rot Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Rot Aksamı

 Fiat, Traktör üreticisi, finansal endüstriyel gruptur. 1899 yılında kurulmuştur ve fıat Giovanni Angelli tarafından kurulmuştur. Torino'da kurulmuştur. İçinde şu markaları bulunmaktadır.

 Lancia,Alfa Romeo, Maserati,Yamaha,Ferrari ,Dodge, Jeep,Chrysler,

 Iveco, gibi markalarını bulundurmaktadır. Yani bu markaların sahibidir. Dünyada en büyük traktör, endüstriyel grubunda yer alır. 1909 yıllarında Fiat Birleşik Devletleri'nde bir fabrika kurmuştur. Orada traktörlerin yanı sıra kamyonet, traktör, tren, gemi motorları ve uçak üretimlerini de yapmıştır. 50.yılın ortalarında milyonlarca tane fıat modelinin Seicento ve Cinquecento üretimi yapıldı. Fiat otomobilleri bir kitle haline dönüşmüştür. Fiat otomobili bir kitle malı haline dönüştürülmüştür.

 Traktör Yedek Parçaları

 Kol pimi, Çeki pimi, Alt koşum pimi, Sabitleme firketeleri, Perno şapkaları, Gergi mekanizmaları (teleskopik gergi),

 Kare diş gergi traktör yedek parça, Kare diş orta kollar, Orta kol askı yayı, Ayarlı kollar,Sabit kollar, Ön teker içleri,

 Çeki sehpaları, Yan kollar, Hidrolik yan kollar, Yay sehpaları, gibi birçok traktör yedek parça bulunmaktadır.

 Fiat Rot Aksanı

            Rot aksanı, tekerlekler arasındaki açıların ve uzaklıkları olması gereklidir. Rot aksamı ayarları yapılmadan önce ayarının nereye rot ayarı yapılacaksa istasyona yerleştirilir. Uzmanlar, ustalar tarafından her ihtimalleri düşünülerek araçtaki sorunun rot ayarımı yoksa başka sebeplerden dolayımı diye ilk önce araştırılır. Çeşitli sansürlerle araç tekerlekleri istasyonun yakınında olan rot aksanı ayarlı motorları programları bulunduğu bilgisayara bağlanır ve bu bilgisayarının rot ayarının bozuk derecelerini bildirirler. Daha sonra ise rot aksamı ayarları başlatılır. Her iki tekerlekte birbirine paralel olacak şekilde rot ayarı tamamlanmış olur.

            Araçların ön mekanik parçalarının kontrol işlemlerine rot ayarlaması denir. Bu işlem yapılırken aracınızın tekerlekleri sökülür ve bilgisayarlı makineler sayesinde ile aracınızın ön kısmında olan mekanik parçaları ayarları ve sağlam olup olmadığı kontrol edilir. Bu işlem yapılırken hasarlı ve ayarları bozulmuş mekanik parçalar gerektiğinde onarım gerektiğinde ise değişime giderler. Mekanik parçalarının ayarları fabrika çıkışı ayarına getirerek uyumlu, güvenli çalışmasını sağlamaktadır. Aracın ön tarafından ses geliyorsa ve bozuluyorsa rot aksanı ile tamir etmeniz daha kolay olacaktır. Fiat rot aksamı bir yedek parçadır.