Senkromeç Ve Takviye Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Senkromeç Ve Takviye Grubu

Fıat Senkromeç Ve Takviye Grubu 

            Günümüzde araç kullanan herkes araçlar hakkında detaylı olmasa da genel bir bilgiye sahip. Araç motorları ve iç iskelet sistemi ile ilgili deneyim sahibi olan sürücüler var. Hatta bazı kişiler araç sahibi olmasalar bile sadece ilgi alanları olduğu için bu konularda deneyim sahibi olabiliyor.

            Araçlarda şanzıman bölümü herkesin korktuğu yerdir. Çünkü en önemli parçalar bu bölümün içinde bulunuyor. Örneğin senkromeç ve takviye grubu bu bölümde bulunur. Senkromeçlerden biraz bahsetmek gerekirse; araçlarda vites değiştirirken dişlilerin dönüşünü eşitleyerek debriyaj ve ya ara gaz vermeden yumuşak vites değişmesini sağlayan bilezik şeklindeki konik parçadır. Yani vites takma kolaylığı verir ve vites kutusunun korunmasını sağlar. O yüzden günümüzde araçlarda artık senkromeçli vites kutuları mevcut.

            Bu konuda sürekli kendini geliştirmekte olan fıat markası ön plandadır. Bu markanın senkromeç ve takviye grubu gerçekten çok iyi ve daha da iyi olmak için sürekli kendini yeniliyor. Özellikle bu markaya traktör yedek parça olarak da çok fazla rağbet oluyor. Traktör yedek parça bulmak normalde diğer araçlara göre biraz daha zordur fakat bu marka da bulmak gayet kolay.

            Eğer zamanla senkromeçler aşınırsa vites değiştirirken bazı sesler gelmeye başlar. O yüzden senkromeçlerin ve takviye grubunun mutlaka bakımının yapılması ve sürekli kontrol edilmesi gerekir. Takviye grubu; takviye vites mili, takviye sehpası komple, takviye sarı pul küçük ve büyük, gezegen dişlisi ve gezegen dişli pimi gibi ürünlerden oluşur. Tüm sistemin doğru çalışması için tüm bu parçaların her birinin kaliteli olması gerekir.

            Araç almadan önce beğendiğimiz araba modellerinin dışında bakmamız gereken önemli kıstaslar, araba içindeki ürünlerin kalitesi ve yedek parçalarının teminidir. Kendini bu konuda ispat etmiş olan fıat markasıdır. Hem yedek parçalara kolay ulaşım ve ürünlere rahat bakım sağlama açısından önemli bir markadır.

            Araç markamız ne olursa olsun aracımızın iç ve ya dış aksamları hakkında bizim de biraz olsun bilgi sahibi olmamız gerekir. Bir sorun çıktığında ne yapmamız gerektiğine karar vermemiz noktasında bize yol gösterici olur. Seçtiğimiz araba markası da yukarıdaki bahsettiğim nedenlerden dolayı önemlidir tabi ki.