Tesisat Ve Kontak Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Tesisat Ve Kontak Grubu

Fıat Tesisat Ve Kontak Grubu

            Araç özelliklerinin en önemli parçalarından birisi de tesisat ve kontak grubu olmakta, günümüz de hangi marka ve model ile üretilmiş olursa olsun her araçta çeşitli konumlarda ve işlemlerde birbirinden farklı yüzlerce tesisat ve kontak grubu bulunmaktadır. Aracın akü bölmesi ile doğrudan bağlantılı olan tesisat ve kontak grubu; araçta bulunan ve kullanılacak elektronik tüm devre ve alanlara kadar buradan uzanmaktadır.

            Özellik ile fıat traktör modellerinde ve diğer çiftlik ve tarım ürünlerinde hususi araçlara orantılı olarak daha fazla tesisat ve kontak grubu ürünü bulunmaktadır. Bunun sebebi aracın işlevsel yapısı ile alakalı olmakla birlikte olmazsa olmaz araç aksamları arasında ilk sıralarda tesisat ve kontak grubu yer alır. Bunun dışında daimi olarak bu aksam grubuna dahil edilen sistemlerden birisi de kontak takımıdır. Aracın çalışması ve motorlara bununla ilgili iletişimin yapılması için tasarlanan kontak aksamı motoru ateşleyen ve çalışması için ilk adımı atan parçalardan birisidir.

 Fıat Tesisat Ve Kontak Grubu Ne İşe Yarar?

            Hususi araçların ve iş makineleri gibi araçlarında dahil olduğu motorlu araçlarda tesisat grubunun ve kontak grubunun oldukça önemli görevleri bulunmaktadır. Özellik ile çiftçilik v3 tarım faaliyetlerinde etkin olarak kullanım için tasarlanan fıat traktör modelleri gibi tarım araçlarında kullanım genişliği ve aksesuar yapısından dolayı birden çok daha fazla tesisat grubu bulunur. Tüm bunların yanı sıra araç içerisinde ki tüm elektronik işlemlerin aktarımını sağlayan tesisat grubu geniş teller ve dayanıklı kablolar yardımı ile aracın tüm aksamlarına yardımcı olmaktadır. Aracın aküsünden aktarılan elektrik enerjisinin farlara, sileceklere ve diğer aksesuarlara aktarılması yine aynı şekilde tesisat ve kontak grubu sayesinde yapılmaktadır.

 Fıat Tesisat Ve Kontak Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Nerede ise her mağazada ve yedek servis ürünleri satan mağazalarda tesisat ve kontak grubu traktör yedek parça ve aksesuarlarını bulmak mümkündür. Bu anlamda özellikle en çok satılan ve araç kullanıcılarına sunulan tesisat ve kontak grubu traktör yedek parça ve aksesuarları arasında: ana çamurluk tesisatı, korna far kablosu, sigorta kutusu, komple tesisat ürünleri bulunmaktadır.