Vites Dişli Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Vites Dişli Grubu

Fıat Vites Dişli Grubu

            Fiat traktör yedek parça ürünlerinde büyük öneme sahip ve traktörlerin kullanılırken yönlendirilmesinde ve doğru olarak kullanılmasında önemli rolü olan yedek parçalardan birisi de vites dişli grubu ürünlerdir. Vites dişli grubu ürünlerin traktörün ileri ve geri gitmesinde önemli rolünü kullanılırken gerekli olan hız limitlerine ulaşmasını sağlamada aldığı rol izlemektedir. Her iki rolde de kullanılan ve çalışmadığı taktirde traktörün ciddi kazalara sebebiyet verecek olumsuzlukların yaşanmasına neden olacak traktör yedek parça ürünlerinin olduğunu belirtmek isterim.

            Vites dişli grubu ürünlerin traktörün çalışırken arıza vermesi halinde yaşanabilecek olumsuzluklar tahmin dahi edilemez. Vites dişli grubu ürünlerin arızalanmasını takiben fren aksamında da meydana gelebilecek olumsuzluklar hayati tehlike doğuracak arızalar anlamına gelmektedir. Aşırı hızlı kullanımlarda meydana gelen arızanın vites boşalması şeklinde gerçekleşmesi ile çalışan fren pedalları ile önlenemeyecek kazalara sebebiyet verdiği bilinmektedir.

            Fiat traktör markasının tüm yedek parçalarının çok önemli rol ve görevlerinin olduğu inkâr edilemez. Traktör gibi önemli bir iş makinesinde bulunuyor olması herhangi bir parçanın önemli olması için yeterliyken bir de bu parçaların kullanıldıkları yer ve gösterdikleri özellikler dikkate alındığında özellikle vites ve vites dişli grubu gibi ürünlerin çok daha önemli parçalar olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Bu grupta meydana gelecek arızaların tespit edilir edilmez takviyesi ve onarımı mutlaka yapılmalıdır.

            Vites dişli grubu ürünler, Fiat traktörlerde de direksiyon ile şoför koltuğunun arasında ve şoförün en kolay hâkimiyetini sağlayacağı şekilde tasarlanmış ve kurgulanmışlardır. Bu bölümde bulunan traktör yedek parça ürünü olan vites dişli grubu ürünlerin değişimi ve alınan yeni yedek parçanın montajı konusu çok önemlidir. Mutlaka uzman kişinin eliyle yapılması gereken bu montaj ve tamirin bilmeyen kişiler tarafından yapılması da tehlikeli sonuçlar çıkarabilmektir.

 Vites dişli grubu ürünlerin tedariki ve temini konusunda faaliyet gösteren yan sanayi kuruluşlarına ait bayi veya işletmelere başvurmak bu ürünün temini için yeterli olmaktadır. Yedek parça ürün tedariki hizmeti veren e-ticaret işletmeleri ile de bu ürünlerin satın alınması mümkündür. Vites dişli grubu ürünleri satın aldıktan sonra montajı ve tamiri için Fiat servislerine veya Fiat markasının tamirinde uzmanlaşmış tamircilere başvurulabilmektedir.