Yan Çeki Kol Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Yan Çeki Kol Grubu

Fıat Yan Çeki Kol Grubu

 Fıat traktörlerin yedek parça ürünleri traktörü oluşturan bütün parçaları kapsamaktadır. Üretim aşamasında bir bütün halinde piyasaya sürülen fıat traktörlerin hemen hemen bütün parçaları ayrı ayrı yan sanayi kuruluşları tarafından üretilmektedir. Bu geniş bir performans, üstün bir çalışma demektir. Fıat traktörlerinin bu kadar çok üretim tesisine sahip olması yedek parça ürünleri konusunda müşterilerinin önemli birçok sorununu da kökten çözmektedir.

 Yan çeki kol grubu ürünler traktörlerde en çok kırılan traktör yedek parça ürünlerindendir. Bunun nedeni arka çeki demiri ve hidrolik kolları olan yan çeki kol grubu ürünlerine kullanıldıklarında çok fazla yük yüklenmesi ve boylarından büyük işlerde kullanılmalarıdır. Bazen tonlarca ağırlıktaki bir vinç ekipmanını metrelerce yukarıya kaldırırken ayrıca bu vince traktörün kendisinden daha ağır yükler bağlanmak istenmektedir. Tabi ki böyle durumlarda sadece yan çeki kol grubu ürünler kırılmamaktadır.

            Aynı zamanda traktörün gövde grubu da tehlikeli bir sürece sokulmaktadır. Fizik kurallarına aykırı olan bu tür yüksek performanslı işlere traktör piyasasında dayanabilecek fazla marka yoktur. Fıat traktörlerinin tüm modelleri de tüm zor ve ağır yüklerin altına başarılı bir şekilde ve korkusuzca girse de motor gücünden fazlasıyla imtihan edildiği zaman haliyle zor duruma düşmektedir ve en iyi ihtimalle parça kırarak kendisini kurtarmaktadır.

 Her Yedek Parça Kullanılmak İçin Üretilmiştir

 Traktör yedek parça ürünleri yukarıda saydığımız durumlarda aslında traktörün ana fonksiyonel organlarına zarar vermeden kendini imha edecek mahiyette üretilmiş olması da bir marka değeri oluşturmaktadır. Düşünün ki böyle bir durumda kırılmayan ancak ön tarafa havaya kalktığı için devrilerek motoru başta olmak üzere daha önemli parçalarında daha ağır ve onarılamaz zararlar meydana gelmesine neden olacak bir yan çeki kol grubu ürünleriniz olsun. Sanırım bunu hiç bir traktör sahibi istemez. Bu nedenle zor işlerde kullanılan aksam ürünlerinin kalite değeri ait olduğu markanın değerinde olması demek hiç bir şekilde bozulmaması ve kırılmaması olarak algılanmamalı. Her yedek parçanın kullanılmak için üretildiğini unutmamak gerekir. Bu demek oluyor ki her traktör yedek parça yerine kullanılacak olan orjinal parçalar da kırılmaya mahkûmdur.