Yan Yazı Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Yan Yazı Grubu

Fıat Yan Yazı Grubu

 Fıat yan yazı grubu ürünler bir yedek parça olmaktan çok bir aksam, ekipman veya aparat türü ürün özelliği taşımaktadır. Yan yazı grubu ürünler fıat markasında yine markanın değerine yakışır bir şekil ve tarzda üretilmekte ve metal levha üzerine yazılan yazılardan oluşmaktadır. Metal levhaların traktörün yan taraf kaportalarına montajı da sanayi tesislerinde herhangi bir sanayi firması çalışanının kolaylıkla yapabileceği düzeydedir. Üretim tesislerinde fıat markasının isim ve model isminin yazılarak montajının yapıldığı bu aksam ve ekipman ürünlerin zamanla bozulması, paslanması, yıpranması nedeniyle artık okunamaz hale geldiği görülmektedir. Traktör yedek parça ürünü olan ancak fonksiyonel herhangi bir özelliği olmayan daha çok etiket özelliği bulunan yan yazı grubu ürünlerin zamanla kullanılamaz hale gelmesinin sonucu olarak yerine yenisinin takılması ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.

 Fıat Traktör Etiketi

 Fıat traktör yedek parça ürünlerinden en kolay üretileni ve üretilen yedek parçalar arasında kalitesi en düşük olan yedek parçanın yan yazı ürünleri olduğunu belirtebiliriz. Bu kalitesizlik farklı traktör markalarının yan yazı ürünleri ile kıyaslanacak bir kalitesizlik değildir. Fıat traktörlerinin kendi yedek parçalarının üretim aşamalarında gerçekleştirilen performans, bu yedek parçalara ait dayanıklılık seviyeleri düşünülünce yan yazı ürünlerinin ince bir levhadan ibaret olması diğer parçalara nazaran kalitesinin daha düşük olduğunu göstermektedir. Ancak bu gerçeğe rağmen belki birçok parçadan daha fazla kullanılabilen ürünler arasındadır. Bunun nedeni ise herhangi bir fonksiyonel özelliğinin olmamasından ve herhangi bir çalışma sırasında işten kaynaklanan bir aşınma ve yıpranmaya maruz kalmamasıdır.

            Yan yazı aksam ve donanım ürünleri üretim tesisleri itibari ile de diğer yedek parça üretim tesislerinden daha ziyade ve daha basit üretim tesisleridir. Bir levha üzerine yazı yazılarak gerçekleştirilen bu işletim süreçleri için gerekli olan makine ve teçhizat ihtiyacı pek fazla değildir. Hatta bu süreçlerde çalışan insanların niteliksel boyutu da çok fazla önem taşımamaktadır. Makineden hazır ve yazılmış olarak çıkan bu ürünlerin boyanması süreci de yine makineler aracılığı ile yapılabileceği için insan unsurunun bu parçaların üretimindeki yeri tartışılır ve iş gücü bakımından katkısı eleştirilecek düzeydedir.