Bilya Ve Rulman Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Bilya Ve Rulman Aksamı

Ford Bilya Ve Rulman Aksamı

            Bütün araçlarda kullanılan bazı sistemler, farklılıklar gösterse bile genel olarak yapıları ve mantıkları aynı amaca hizmet etmektedir. Bu aksamlardan ve yapılardan birisi de bilya ve rulman aksamı olarak araç sürücülerinin karşısına çıkmaktadır. İster sanayi ortamında veya inşaat sektöründe kullanılan bir iş makinesi, ister hususi bir otomobil, ister çiftlik ve tarım ürünleri konusunda çeşitli amaçlar ile kullanım için üretilen traktör modellerinin hepsinde istisnasız olarak bilya ve rulman aksamı bulunmaktadır. Aracın doğrudan hareketi ile ilgili olan bu parçalar; araç lastiklerinde ve jant bölgesinde başta olmak üzere, aracın tüm eklem bölgelerinde bulunmaktadır. Sert ve dairesel biçimde tasarlanan bilye ve bu bilyelerin yer aldığı aynı şekilde dairesel bir şekle sahip rulman aksamı, bozulması veya zarar görmesi sonucunda aracın hareketleri doğru olmayacak ya da araç hareket edemeyecektir.

 Ford Bilya Ve Rulman Aksamı Ne İşe Yarar?

            Araçların hepsinde ve farklı bölgelerinde kullanılan bilye ve rulman aksamı, aracın önemli parçaları arasında yer almaktadır. Aracın hareketi ile bire bir bağlantısı olan bilye ve rulman aksamı motorlardan gelen hareket sonucunda; rulman içindeki bilyelerin hareketi ile tekere hareket konusunda destek verir. Özellikle jant konusunda yaşanan hasarlarda bilye ve rulman aksamı hem jantları korumakta hem de aracın diğer aksamlarının bozulmasını darbeyi emerek engellemektedir. Özellikle ford markasının üretmiş olduğu ford traktör modellerinde oldukça dikkat çekici bir şekilde ölçek ile tasarlanmış bilye ve rulman aksamı, oldukça büyük bir yapıya sahiptir ve araç içerisinde oldukça büyük bir öneme de sahiptir.

 Ford Bilya Ve Rulman Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Genellikle aracın teker kısmından aldığı darbeler sonrasında rulman içinde bilyelerin dağılması veya rulman parçasının çatlaması gibi sorunlar yaşanmaktadır. Kimi zaman bu sorunlar aracın yanlış hareket etmesine neden olurken, kimi ağır darbelerde araç hareket etmemektedir. Genel olarak tüm servislerde sağlanan yedek parça desteğinin yanı sıra pek çok yerde bilye ve rulman aksamı traktör yedek parça ve aksesuarlarını bulmak mümkündür. Genellik ile sanayi bölgelerinde hizmet veren pek çok servis de bilye ve rulman aksamı traktör yedek parça ve aksesuarlarının satışını gerçekleştirmektedir.