Burç Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Burç Aksamı

Ford Burç Aksamı

 Küçük boyutlarda ve hacimlerde olan burç aksamı ürünler, bilyeli veya bilyesiz olarak da üretilen tipleri ile satılmaktadır. Bilyeli olsun veya bilyesiz olsun her iki burç aksamı grubu ürünler ford traktör yedek parça ürünleri arasındadırlar.

 Burç aksamı ürünler, kendi namlarına traktör yedek parça grubunda olsalar da gerçekte yedek parçaların ana gövdesini oluşturan yapılarının daha küçük boyutlu parçalarını oluşturmaktadırlar. Bu nedenle burç aksamı tabiri kullanılması daha uygun görülmektedir.

 Burç aksamı ürünler bağlı bulundukları yani parçası oldukları traktör yedek parça ürünlerinin işlerliğini sağlayan, çalışması için gerekli olan donanımların işlerliğini gerçekleştiren döneli yapıların işlerini yapabilmesi için gerekli ortamı oluşturan küçük aksam ürünlerdir.

 Burç aksamı ürünler her ne kadar yapıları ve boyutları itibari ile küçük ve dayanıksız yedek parça ürünler gibi görülseler de gerçekte son derece dayanıklı ve görüntülerinden çok daha fazlasını verebilen aksam ürünleridir. Bu ürünlerin küçük olması kesinlikle dayanıksız olacakları anlamına gelmeyecekleri gibi ayrıca ford markasına ait yedek parça ve aksam ürünleri oldukları dikkate alınırsa sanılanın aksine son derece dayanıklı ve kaliteli ürünler olacağı anlaşılacaktır. Burç aksamı ürünlerin daha önemli parçalarda aksam ürünü olarak kullanıldığı dikkate alınırsa bu yedek parça ürünlere katacakları sağlamlık nispetince kendilerinin de kaliteli, dayanıklı metalden üretilmiş, kullanıldıkları yedek parçalara uygun model ve tasarımda üretilen ve satılan aksam ürünlerinin olduğu anlaşılacaktır.           

 Ford 

            Ford markasının kalitesi ve marka değerinde üretilen ve ford markasının yan sanayi kuruluşlarında sırf ford markasına ait modeller için özellikle imal edilen burç aksamı ürünlerin gösterilen tüm profesyonel çalışmalara rağmen meydana gelene arızaları nedeni ile kullanıldıkları yedek parçalarda sorunlara neden olduğu görülmektedir. 

 Burç aksamı ürünlerin ford markası da olsa zaman zaman kırıldığı, bilye dağıttığı veya bulunduğu yedek parçalarda bağlı olduğu arızalar nedeni ile bozulduğu durumlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bu parçaların ve aksam ürünlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Mahiyetleri icabı tamir edilmeye müsait olmayan bu aksam ürünlerinin yerine takılacak olan yedeklerinin ise asıllarına uygun ve orjinal nitelikte olmaları zorunluluktur. Aksi taktirde kullanıldıkları yedek parçalarda görevlerini yerine getiremeyeceklerdir.