Direksiyon Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Direksiyon Aksamı

Ford Direksiyon Aksamı 

            Günümüzde gerek is dünyası gerekse kişisel ihtiyaçlardan kaynaklanan pek çok sebep nedeniyle kişilerin yer değiştirmesi, bir yerden başka bir yere gitmesi ya da seyahat etmesi bir zorunluluk halini almıştır. Bu durum sebebiyle çeşitli ulaşım sorunları ön plana çıkmaktadır.

            Yetişkin bireyler yaşantılarını sürdürebilmek için her gün işe gitmek, çocuklar ve gençler eğitim – öğretim hayatlarına devam edebilmek için okullarına ulaşmak zorundadır. Ayrıca bu durumlar dışında günlük hayatta oluşan pek çok ihtiyacımızı giderebilmemiz için yer değiştirmek zorunda kalmaktayız. Yani gün içerisinde kendimizi bir kaç kez trafikte bulabiliyoruz. Dolayısıyla her gün hepimiz oldukça yoğun bir trafiğe maruz kalmaktayız. Bu koşullar altında kullanılan araçlarda bir takım özelliklerin oldukça iyi olması ve bakımlarının düzenli olarak yaptırılması büyük önem arz etmektedir.

 Aracın Direksiyon Aksamı

            Bir araçtan beklenen en önemli özelliklerden biri yüksek performansa sahip bir direksiyon aksamı mekanizmasıdır. Aracın direksiyon aksamı yapılabilecek ani manevralarda düzgün çalışabilmeli ve bozuk yollarda yolun durumundan etkilenmemelidir. Burada direksiyon aksamının çalışma prensibine kısaca değinmek gerekirse; direksiyon simidinin sürücü tarafından istenilen yöne çevrilmesi ile direksiyon simidinin bu hareketi bir mil vasıtasıyla ön tekerlere iletmesi ve aracın yönünün sürücü tarafından belirlenen yöne doğru çevrilmesi şeklinde ifade edebiliriz.

 Yüksek Teknoloji Özelliği

            Son yıllarda üretilen araçlarda ileri teknolojiden yararlanılması araç kullanmayı oldukça kolaylaştırdı. Yüksek teknolojiye sahip Ford marka araçlarla araba kullanmak bir zevke dönüştü. Ford marka arabaların konforlu tasarımı ile yolun nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz. Ayrıca sahip olduğu teknoloji ile daha güvenli bir sürüş deneyimi kazanıyorsunuz. Otomatik park sistemi, akıllı hız sınırlandırıcı, çarpışma önleyici sistem ve trafik ışıklarını algılayıcı sistem Ford marka araçların sahip olduğu bazı özellikler arasında gösterilebilir.

            Satış sonrası hizmetler bölümü Ford markasının gelişmiş diğer bir yüzü olarak dikkat çekiyor. Bakım ve onarım, yedek parça ve servis hizmetlerinde de müşteri memnuniyetine dayalı bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Ayrıca traktör yedek parça hizmeti de verilen hizmetler arasında yerini bulmuştur. Traktör yedek parça hizmetinde de diğer bölümlerde olduğu gibi alanında uzman ve ilgili bir personelle karşılaşılmaktadır.