Elektrik Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Elektrik Aksamı

Ford Elektrik Aksamı

 Elektrik aksamı traktörler için önemli grup yedek parça ürünlerini oluşturmaktadır. Akü ve motor ile bağlantılı sistemleri oluşturan elektrik aksamı ürünler traktörlerin faaliyetini devam ettirmesi gereken işlevselliğini arttırıcı ürünler grubundadır.

 Traktörde motorun ateşlenmesi, çalışmasının sağlanması, ışıklandırmasının yapılması, gelişmiş teknolojik aksam ve özelliklerinin faaliyete geçirilmesinde, akü ile bağlantılı sistemlerin çalıştırılmasında ford markası elektrik aksamı ürünleri büyük öneme sahip ürünlerdir.

 Ford marka traktörlerinin her grup yedek parça ve aksamında olduğu gibi elektrik aksamı ürünlerde de üretildiği dönemin en üst teknolojisi kullanılarak tasarlanmış ve traktörlere özellik olarak kazandırılmıştır.

 Kaliteli elektrik aksamı ürünlerinin marka değeri ford markası ile özdeşleşmiştir. Bu değerin oluşmasında kullanılan son ve modern teknoloji ford traktörlerin modern ve gelişmiş tarımın bir parçası olmasını sağlamıştır. Doğanın en zor koşullarında ve her türlü zorlu iklimlerde en iyi performansı gösteren nadir traktör markalarından olan ford traktör yedek parça grubunda da aynı kalite ve teknolojik özellikleri ile talep görmekte ve vazgeçilmezliğini sürdürmektedir.

 Ford traktörleri Türkiye'de hâlâ kullanılan marka traktörlerdir. Hemen hemen bütün modellerinin Türkiye'de büyük bir rağbet ve talep görmesinden dolayı traktör yedek parça ürünlerinin üretim ve satış tesis ve işletmeleri de Türkiye'de yaygın bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 Ford traktörlerinin tüm yedek parça ve tüm aksam, ekipman ve donanım ürünlerinin üretilmesi ve pazarlanmasında ana üretim tesisleri olduğu gibi bu tesislerle bağlantılı yan sanayi kuruluşları da bulunmaktadır. Ana sanayi veya üretim tesislerinde üretilen marka değerine haiz yedek parçalarla aynı kalitede üretilen yan sanayi ürünlerinin temin edilmesi ve ford traktörlerde kullanılması Türkiye'nin bütün bölgelerinde mümkündür.

 Ford traktör yan sanayi ve ana sanayi yedek parça ürünleri, tıpkı ford traktör markası gibi geniş pazar potansiyeline sahiptir. Bu geniş pazar potansiyelinin ülkede gelişmiş ve birçok açıdan büyük faydalar doğuran bir ekonomik kazanım haline gelmiş olması ise ülke ekonomisine genel anlamda sağladığı olumlu katkılar olarak ortaya çıkmaktadır.

 Ford traktörlerinin ve yedek parçalarının üretimi, satışı, montajı, tamiri gibi konular bugün devasa bir sektörün en önemli çarklarını oluşturmaktadır.