Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

Ford Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

 Ford kilometre gösterge ve tel aksamı, ford traktörlerinin kullanıldığı süre boyunca önemli fonksiyonel görevleri yerine getiren parçalarıdır. Bu parçalar sayesinde ford markasının kaç kilometre mesafe boyunca hareket ettiği ve kullanıldığı ölçülebildiği gibi alınan bu mesafe nispetince ortalama bir ömre sahip olduğu da tahmin edilebilmektedir. Üretim yılı ve kapasitesi hakkında önemli bilgiler veren gösterge panellerinin traktörler için önemi yüksektir. Her ne kadar olmadıkları zaman büyük bir sorun oluşturmasa da traktör yedek parça ürünleri arasında her zaman için tercih edilen ve kullanılması mutlaka gereken ürünlerdendir. Çünkü hız paneli ile km panelinin aynı ekran üzerinde olması bu gösterge panelini daha fazla önemli hale getirmektedir.

 Traktör yedek parça ürünlerinden olan kilometre gösterge panelinde bulunan gösterge sayacı her kilometre için bir sefer dönerek ilerlemektedir. Bu sayacın dönmesi için gereken enerji kilometre gösterge paneline bağlı olan ve tel aksamı ile bu panele aktarılan enerjinin sağlandığı küçük ve şarjlı ayrı bir yedek parçadan sağlamaktadır. Bu yedek parçanın enerjisini aktardığı paneldeki km sayacının alınan mesafeye ait bilgiyi aldığı sistem ve ekipmanlar ise tekerleri döndüren pistonlara ulaşan sistemleridir.

 Kilometre Gösterge ve Tel Aksamı

 Traktör yedek parça ürünlerinin doğru şekilde bağlı olması ve verileri doğru olarak aktarıyor olması gerekir. Özellikle hız durumunu gösteren panel ve ibrelerin bu sayaçla aynı panel içinde olması sayaçla ilgili olarak yaşanacak herhangi bir sorunu dolaylı yollardan hız durumunu gösteren ibreye de yansıtabilecektir. Elektrik sistemlerinde veya herhangi bir kaza ya da darbe sonucu bu panelde meydana gelecek sorun panelin içindeki tüm parçaları çalışamaz hale getirebilecektir. Bu nedenle gösterge paneli ve bağlı yedek parça ve aksam ürünlerinin mutlaka uzman ve yetkili bayi çalışanları tarafından takılması ve kontrol edilerek aktive edilmesi gerekmektedir.

 Ford traktörlerin yedek parça ve aksam ürünlerinin üretilmesi yan sanayi kuruluşları tarafından halen devam etmektedir. Üretilen ürünler ford markasının kalite ve marka değerine uygun ve orjinal yedek parça niteliğinde olarak üretilmektedir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu yedek parça ürünlerin herhangi bir şüphe duyulmadan kullanılması gerekir.