Ön Düzen Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Ön Düzen Aksamı

Ford Ön Düzen Aksamı

            Ön düzen aksamı araç ve vasıtaların yol tutuş ve sürüş güvenliğini sağlayan bir sistemdir. Yol kusurları gibi birçok olumsuz koşulu azaltmakta kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ön düzen aksamı ile bütünleşen birçok yedek parça ve aksamlar oluşmaktadır. Bu yedek parçalar rot sistemleri, rot başı sistemleri, amortisör sistemleri ve dişlilerden oluşmaktadır.

 Tekerlere iletilen ve yönlendirme sağlayan sistemler ile bir bütün halinde kullanımlar sağlamaktadır. Ön düzen sistemlerinin bakımlı orjinal ve düzenli olması vasıtalarında daha güvenli bir koşulda çalışmasını sağlamaktadır. Direksiyon ayarları, sağ ve sol çekme sistemleri düzenleme, viraj ve yol kusurlarında daha etkili ve düzenli sürüşler ortaya koymaktadır. Ön düzen aksamlarının orjinal ve sağlam oluşu araçlarında daha düz bir sürüş sağlamasını amaçlamaktadır.

            Araçların ön düzen sistemlerinin belirli sürüşler dahilinde çeşitli ayar ve bakımlara girmesi gerekli koşullarda da değiştirilmesi gerekmektedir. Düzen aksamları gerektiği hallerde değişim ve yenileme işlemleri gerektirmektedir. Yetkili bayiler ve firmalar tarafından marka ve tescil bütünü ile oluşmuş yedek parçalar tercih edilmelidir. Ford bünyesinde ön düzen aksamları birçok alana ayrılmaktadır. Ford tasarımında birçok aksam, yedek parça ve model sergilenmektedir. Ford ön düzen aksamları ford akson somunu, ford ön akson sağ, ford ön akson sol, ford ön akson kıl keçe, ford ön tampon, ford ön başı arka eğri ve ford ön başı düz modelleri ile birçok yedek parçaya ayrılmaktadır.

            Traktör yedek parça sistemleri traktör modellerine göre listelenmiştir. Traktör yedek parça sistemleri fiat, ford, steyr, işbora, tümosan, leyland, hema, same, muhtelif, erkunt ve universal traktör modellerine göre çeşitlilik göstermekte birbirinden farklı tasarım ve modellerde parçalardan oluşmaktadır. Traktörlerin yapısına ve markasına özel parça sistemleri kullanılmaktadır. Ford ön düzen aksamı ford3000 alanında da ön düzen aksamları içermektedir. Ön aksam yedek parçaları özel bir sistem ve kalite çerçevesinde sunulmaktadır. Ön düzenleri traktör model ve sistemlerine göre çeşitli aksan ve alanlara ayrılmakta modellere göre kullanılmaktadır. Ford ön düzen aksamları üstün kalitesi, daha uygun fiyatı ve sağlamlığı ile de büyük oranda dikkat çekmektedir.