Rot Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Rot Aksamı

Ford Rot Aksamı

            Araçların yol üzerinde belirli bir noktaya kaymasını engelleyen rot ayarı çeşitli aksamlar tarafından dengelenmekte ve titreme, çekme gibi problemleri ortadan kaldırmakta. Bu aksamların kaliteli malzemeden yapılması tüm araçların yolda güvenle sürüş halinde olabilmesi için büyük önem taşıyor. Özellikle traktörlerin rot ayarlarının yapılması tarım arazilerinde karşılaşılabilinecek tehlikeler karşısında önemle üzerinde durulması gereken noktalardan biri.

             Bu amaçla hizmet veren rot aksamı ön rot başı, uzun rot, rot dişlisi, arka rot başı gibi parçalardan meydana geliyor. Traktör üretiminde liderleşen markanın araçlara getirdiği hizmet garantisinin önemli bir ayağını temsil eden rot aksamları, uygun fiyata satın alma opsiyonları barındırarak ithal ediliyor. Bu süreçte farklı test aşamalarından geçen rot aksamı araçların sağa veya sola çekmesini, kaymasını ve titremesini ortadan kaldırarak direksiyonun eşitlenmesini olanaklı hale getiriyor.

 Tarım Arazilerinde Güvenli Sürüş

            Tarım araçlarının yol üzerinde güvenli bir sürüş halinde olabilmesi adına önem taşıyan traktör yedek parça desteği alanının uzman ekipleri tarafından üretiliyor. Bu sayede tedarik sürecinden kullanılan malzemeye kadar tüm aksamlar test ortamından geçirilerek kullanıcılara ulaştırılıyor. Çukurlu ve engebeli yollarda rot ve balans ayarlarının istenilen ölçüde olabilmesi için doğru malzemeden üretilmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle arazilerde tekerleklerin açılarının korunması adına verilen hizmet Avrupa standartları ölçeğinde çiftçilere sunulmakta. Tekerleklerin birbirine paralel ölçüde olabilsini sağlayan ve traktör yedek parça amaçlı kullanılan bu ürünler hidrolik direksiyonların da kolay kullanımını mümkün kılıyor.

 Traktörlerde Rot Aksamı Sistemleri

            Traktörlerde kullanılan ford marka sistemlerinin sağladığı en büyük olanaklardan biri de tekerleklerden uzun süreli faydalanmayı mümkün hale getiren yapısı. Bu sayede araçla ilgili çıkabilecek masraf problemleri de minimal düzeye indiriliyor. Günümüzde ford adına hizmet veren teknik destek ekipleri araç için en uygun ürünün belirlenmesini olanaklı hale geliyor. Arazi yapısına bağlı olarak traktörlerde yaşanabilecek arıza şikâyetleri ve yol tutuş seyrini düşüren etmenler bu aksamların sağladığı olanaklarla kaliteli hizmeti güvence altına alıyor. Bu nedenle yedek parça desteğinde müşterilerin faydalanacağı tüm hizmetler kalite standartları ilkesi ve teknik destek garantisi göz önüne alınarak hazırlanıyor.