Skt Ve Feko Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Skt Ve Feko Grubu

Ford Skt Ve Feko Grubu

 Ford skt ve feko grubu ürünler yan sanayi kuruluşu ürünleridir. Yan sanayi kuruluşlarında üretilip piyasaya sürülen ford traktör yedek parça ürünleri orjinali ile aynıdır. Traktör yedek parça ürünlerinin üretilmesi profesyonellik ve mühendislik isteyen bir konudur. Skt ve feko grubu ürünler gibi özellikle dikkat edilerek ve gerekli teknolojik makineler kullanılarak kurgulanmış tesislerde üretilmek zorunda olunan yedek parçaların herhangi üretim atölyelerinde üretilmeleri söz konusu olamamaktadır.

 Traktör yedek parça ürünleri arasında bulunan ve ford markası ile aynı kalitede ve orjinal parçalarla eşdeğerde üretilen yedek parçaların üretim aşamaları gibi pazarlama ve müşteriye ulaştırılması aşamaları da uzmanlık isteyen yaklaşımlar ve projelendirmeler gerekmektedir. Rastgele ve sistematik olmayan, iyi planlanmamış organizasyonlarla müşteriye satılmaya çalışılan yedek parça ürünlerin orjinal ürünler olsa bile ulaşım esnasında yaşanacak sorunlardan dolayı müşteriye ulaşamaması veya müşteriye ulaşsalar bile yedek parça ürünlerin orjinal ve tek parça halinde yani sağlam olarak müşteriye ulaşmamaları gibi büyük sorunlar söz konusu olacak ve meydana gelecektir. Bu tür sorunların yaşanmaması için tedarik zincirinde bulunan firmaların ford markasının yetkili birimleri tarafından yetkilendirilmiş ve belirli sözleşmeler çerçevesinde ford markasına ait traktör yedek parça ürünlerin tedarik ve pazarlamasında çalışan firmalar olması gerekmektedir.

 Ford Markasının Anlaşmalı Firmaları

 Ford yan sanayi kuruluşlarının ford patentli yan sanayi kuruluşlarını kurarken ve işletirken ford markasından nasıl ki izin ve yetki alıyorsa bu yan sanayi kuruluşlarının ürettiği ürünlerin orjinal olarak satışının garanti edilmesi için tedarik zincirinde bulunulan firmalarla aynı şekilde belirli anlaşmalar yapılmaktadır. Üretilen ürünlerin müşteriye orjinal ve ford markası değerinde ulaşmaları ancak bu şekilde sağlanmakta ve müşteriye ulaştırılan traktör yedek parça ürünlerin kullanımında herhangi bir sorun yaşanmasına fırsat verilmemiş olmaktadır.

 Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde yan sanayi kuruluşlarının ürettiği yan sanayi ürünlerinin pazarlanması noktasında önemli farklılaşmalar ve hizmet iyileştirmeleri yaşanmaktadır. Bunlar arasında internetten e-ticaret işletmeleri yolu ile verilen hizmetler de bulunmaktadır. Bu hizmetler aracılığı ile yedek parça tedarik zinciri hem kısaltılmış olarak aradan birkaç halka çıkartılmış olmuş hem de müşteriye ürünlerin daha hızlı ulaşması sağlanmış olmaktadır.