Yay Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Yay Aksamı

Ford Yay Aksamı

 Yay aksamı ford traktörler için özel üretilmiş ve diğer hiç bir traktör markasının yay aksamının olmadığı kadar dayanıklı metalden ve çelikten üretilmiş kolay kolay kırılmayan traktör yedek parça ürünleridir. Ford traktörlerinin yay aksamı ford markasının ağırlığını, dayanıklılığını ve marka kalitesini kaldıracak, taşıyacak ve değerinin düşmesine izin vermeyecek nitelikte, kalitede ve potansiyeldedir. Kullanıldığı yere göre boy ve ebatlarının ve hacim kalınlıklarının değiştiği ford traktör yedek parça ürünlerinden olan yay aksamı ford markasının yan sanayi işletmelerinde, üretim tesislerinde üretilmekte ve tedarik şirketleri ile tedarik edilerek yetkili bayilere teslim edilmekte ve müşterilerine satılmaktadır.

 Ford traktör yedek parça ürünleri, Türkiye kökenli işletmeler eliyle veya Avrupa kökenli işletmeler eliyle üretilmiş olarak Türkiye iç piyasasına sürülmektedirler. Ancak her ne şekilde üretilirse üretilsin Türkiye'ye pazarlayan ve iç piyasasında dağıtılmasını sağlayan işletmeler Türkiye kökenli tedarik işletmeleri olmaktadır. Bu tedarik işletmelerinin ford markası için özellikle tedarik zinciri oluşturmuş olması muhtemel olabileceği gibi farklı birkaç markanın yedek parça ürünlerinin tedariki ile birlikte tedarik zinciri oluşturmuş olma ihtimali de bulunmaktadır. Ancak ford markasının marka değeri yüksek ve her bir parçasına ait işlerin yapılırken yüksek marka aidiyet duygusu ile hareket edilmesi ve müşterilere marka kalitesinin en uç noktada yansıtılması gerektiği için ford traktör orjinal yedek parça ürünlerin pazarlanması sürecinde yer alan tüm işletme, bayi ve servislerin tamamen ford odaklı kuruluşlar olduğunu söylemekte fayda bulunmaktadır.

 Ford Traktörleri ve Yedek Parça Tedariki

 Ford traktörleri Türkiye'de 240. seri üretim izinleri ile üretilmeye ve satılmaya başlanan traktör markalarındandır. Türkiye traktör sanayinde boy göstermiş olan traktörler arasında kalitesi ve performansı ile en çok tercih edilmiş ve kullanılmış traktörlerdendir. Farklı tasarım ve yüksek motor gücü sayesinde Türkiye'nin zorlu coğrafi koşullarında büyük bir performansla çalışmış ve yaptığı her işi büyük bir başarı ile sonuçlandırmıştır. Sadece yüksek performansı ile göz doldurmayan sahip olduğu tüm özelliklerinin yaptığı işe uygun olarak belirlenmiş olması ile sektörün en dikkat çeken iş makinesi olan ford markalarının günümüzde halen dolaşımda olması tesadüf değildir.