French Bulldog

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

French Bulldog

Omuz yüksekliği ve ağırlık bakımından dişi ve erkekleri aynı ölçülere sahip olan köpek ırkları arasında yer alan French Bulldog, orta düzeyde eğitilebilir ve köpek ırkı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksekliği 23-30 cm olum ağırlık ise 9-13 kg arasında değişmektedir.

Ortalama yaşam süreleri 10-12 yıl olarak belirlenmiştir. Ufak boyutlarına rağmen kısa bacakları ve hantal bir gövdesi bulunduğundan uzun mesafe koşuları ya da çeviklik gerektiren egzersizler için ideal değildirler.

Günlük egzersiz ihtiyaçları ise orta seviye olarak belirlenmiştir. Aşırı hareketli olmadıklarından ev ortamı için uygundurlar.

French Bulldog Özellikleri

French Bulldog köpek ırkı orta seviye oyunculuk kabiliyetine sahiptirler. Kendi ırkına yakın köpek ırkları ile orta seviyede anlaşabilirler. Çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile arası ise oldukça iyidir. Bu ırkın belirgin özelliklerinden biri duygusal olmalarıdır. Eğitim süreleri boyunca sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyarlar.

İyi bir kas gelişimi için iyi bir dinlenme programlarının olması şarttır. Yabancılara karşı tetikte olma özellikleri bulunmaktadır. Koruma özellikleri yeterince gelişmemiştir.

Eğitimleri sırasında kullanılan ses tonu oldukça önemlidir. Basit hareketleri öğrenme konusunda inatçı davranışlar sergileyebilirler.

French Bulldog Bakımı

French Bulldog özellikleri arasında serin iklime ihtiyaç duyma özelliğine dikkat edilmelidir. Extrem hava koşullarından ve özellikle sıcaklardan hoşlanmazlar.

Tüy bakımlarında kauçuk fırça ve özel losyonlar ile taramaya dikkat edilmelidir. Fransız buldoglar özellikle Fransız sosyetesinde uysallığı ve ufak boyutları ile tercih edilen bir köpek ırkı olmaktadır.