Gazlı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Gazlı

Gazlı Traktör

 Gazlı traktör olarak bilinen ferguson marka traktörler Türkiye'ye giriş yaptığı 1950'li yıllardan beri büyük bir zevk ve heyecanla hâlâ önemli bir kesim tarafından kullanılmaktadır. Gazlı adıyla ün yapmış olan ferguson traktörlerin bu kadar çok Türkiye piyasasında kalıp da halen yüksek oranda tercih ediliyor olmasının en önemli nedenleri arasında kaliteli iş tutuşu ve tartışılmaz özellikleri bulunmaktadır.

            Halen yüksek performans ile çalışabiliyor olması ve yüksek motor gücü sayesinde gazlı ünvanına yakışır hızda bütün işleri yapabiliyor olması bu traktör markasının en belirgin ve en çok bilinen özelliğidir. Gazlı traktör markası namı diğer ferguson traktörleri, tasarım olarak eski bir anlayışla imal edildiği için oldukça nostaljik bir görünüme sahiptir. Türkiye'ye traktör olarak ilk giren markalardan olması nostaljik görüntüsünün ne kadar yerinde ve kaçınılmaz bir gerçek olduğunu daha net bir şekilde ortaya koymaktadır. Eski teknoloji ve mühendislik anlayışı ile üretilmiş olmasına rağmen motor hacmi son derece uygun boyutlarda ve traktörün genel görünümü ile uyumlu ve görsel olarak rahatsız edici bir düzeyde değildir.

  1. seri üretim ile Türkiye'de üretimine de izin verilen gazlı ferguson marka, yıllarca Türkiye'de sorunsuz olarak kullanılmıştır. Türkiye'deki sınırsız ve sorunsuz dolaşımı nedeni ile ferguson marka traktör yedek parça satan bayilerinde ve servislerinde yayılma görülmüştür. Bugün hâlâ Türkiye'de kullanılan bu traktör markasının servis ve traktör yedek parça bayileri ile devasa bir sektöre dönüştüğü bilinmektedir. Türkiye genelinde halen sanayi sitelerinde mutlaka bir ferguson marka tamircisinin bulunmadığı sanayi sitesi ve şehir yok gibidir.

 Türkiye'de kullanımda bulunduğu tarih boyunca birçok insanın hatıralarında birbirinden güzel hatıralar bırakmış olan gazlı marka ferguson iç piyasada halen kullanımda olan ve birçok insan tarafından sevilerek kullanmaya devam edilen bir traktördür. Büyük bir kesim tarafından bilinen ve tanınan ferguson marka traktörlerin tüm modellerinin Türkiye koşullarında kolaylıkla kullanılabiliyor olması bu sevginin sebeplerindendir. Gazlı ferguson büyük arazilerin ve geniş çiftliklerin birçok işinin yapılmasında kullanılabilecek ekipman ve donanımla uyumlu bir şekilde çalışabilmekte ve çok zor işleri kısa sürede bitirebilmektedir.