Gıda Sanayi Makinaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
SOĞAN KÜP KESME MAKİNESİ
85.000,00
MEYVE DİLİMLEME MAKİNESİ
22.000,00

Gıda Sanayi Makinaları

Gıda sektöründe hizmet vermek amacı ile üretilen ve seri üretimi ilke edinmesinin yanında, hijyen kurallarının sağlanması açısından da büyük öneme sahip olan gıda sanayi makinaları üretimi ya da ambalajlaması gerçekleşecek gıda çeşitlerine göre, farklı tiplerde bulunmaktadır. Her biri ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ürün çeşitleri, gıda imalat sektörüne ivme kazandırmış ürün grupları arasında yer almaktadır.

Gıda Sanayi Makina Çeşitleri

Gıda sanayi makina çeşitleri arasında, farklı gıda gruplarına hitap eden seçenekler bulunmaktadır. Hamur mikserinden pudra şekeri değirmenine, şurup hazırlama kazanından yağ eritme tankına, bisküvi kalıplarından bisküvi taşıyıcı ve dizicilerine, hard ve soft bisküvi makinalarından pişirme makinalarına kadar birçok çeşidi bulunan gıda makinaları, bahsedildiği üzere ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanan ürün tipleridir.

Gıda Makinaları Görevleri
Gıda sektöründe kullanılan makine çeşitleri, kullanım amaçlarına göre çeşitli görevleri üstlenmektedir. Kimi makine türleri karıştırma işlemini yerine getirir iken, kimileri pişirme hizmetini yerine getirmekte, kimileri ambalajlama işlemlerinde kullanılır iken, kimileri ise ayrıştırma işlemlerine hizmet etmektedir. Gıda ürünlerinin pişirilmesi, soğutulması, dondurulması, elenmesi, ayıklanması, yıkanması, karıştırılması, parçalara ayrılması, bantlar üzerinde sevk edilmesi, vakumlu ya da vakumsuz olarak ambalajlanması, paketlenmesi ve istiflenmesi amacı ile kullanılan gıda makinaları her gıda sektörü tarafından kullanılmakta olan, makine tipleridir.

Gıda Makinalarının Faydaları
Kullanılan gıda makinaları faydaları arasında, yüksek miktarlardaki ürünlerin işlenebilmesi, hijyen kurallarına uygun ortamların sağlanması, üretimde verimliliğin arttırılması, seri üretim imkanının sağlanması ve gıda bozulmalarına engel olacak sürati kazandırması gibi hususlar yer almaktadır.