Golden Finch

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Golden Finch

       Bu kuş türleri Avustralya da bulunmaktadır. Golden finch kuş türleri çok sıcakta yaşayan kuşlar değillerdir. Doğada ise yirmi derecede sıcakta yaşamaktadırlar. Bu kış türlerinde golden finch kuşlarının renklerinden bahsedecek olursak kafaları kırmızı ve sırt kısımları da yeşildir. Çok değerli bir kuşlardır. Göğüslerinin de beyaz renkte olduğunu da söyleyebiliriz. Oldukça da golden finch güçlü karakterlerdir. Kafes seçimine de gelecek olursak büyük ve rahat olmalıdır.

            Davranışları ile insanları rahatsız etmez ve saldırgan bir kuş türü de asla değildir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kuş türlerinden golden finch hakkında daha fazla ve daha detaylı bilgiler için sitemize giriniz. Kendi türünde olan kuşlarına da gagası ile darbe vurabilir. Bu kuş türleri kafesinde oyuncak ve ya başka bir aksesuar istemezler. Daha çok doğal yaşamlardan olan ağaçlardan olan şeyler kafeslerinde olmalarını isterler.

            Bu kuş türlerinin gagaları sivridir. Gagaları sivri olduğu için de sıklıkla banyo yapmaları içindir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu kuşlar mürekkep balığının kemiğini çok severler. Hem de kalsiyumları için de oldukça önemlidir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca sindirimleri için de çok önemlidir. Beslenmelerine de gelecek olursak tohumlar yiyerek beslenirler. Ayrıca da yiyebilecekleri karışık yemler ile de besleyebilirsiniz. Bu tür kuşlar tohumlar sayesinde olgun olmaktadırlar.

            Bu tohumların renklerinde kırmızı ve sarı renktedir. Aynı zamanda da meyvelerin çoğunluğunu da bu kuşlara yedirmeniz mümkündür. Ama çok tatlı, alkollü, yağlı ve tuzlu olan yiyecekleri kesinlikle vermemelisiniz. Bu kuş türleri için dikkat etmeniz bazı bilgiler de vardır. Kafesleri mutlaka hep temiz tutmanız gerekmektedir. Kuşların suyuna da haftada bir elma sirkesi de damlatabilirsiniz. Bu kuşları enfeksiyondan korumaktadır.

            Bununla birlikte kuşların suyuna maden suyu da damlatarak sindirimlerini kolaylaştırabilirsiniz. Ya da eğer isterseniz spreyler de kullanmak mümkündür. Bunun da hiç bir zararı yoktur. Bunu sakın unutmayınız. Sitemize bununla ilgili bilgiler bulabilir ve bu kuşların resimlerini de sitemizde görebilirsiniz. Bu siteye birçok kişi girip ve bilgiler de almıştır.