Golden Retriever

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Golden Retriever

En sevimli evcil köpek ırkları arasında yer alan Golden Retriever, omuz yüksekliği yaklaşık olarak 51-60 cm arasında ağırlığı ise 27-32 kg arasında değişmektedir. Bu değerler ırkın erkek bireylerine ait olup dişi bireylerin boy ve kiloları daha düşük olmaktadır.

Golden cinsi, son derece sıcakkanlı ve dost canlısı bir cins olarak kabul edilmektedir. Sosyal ve enerjisi yüksek olan bir ırktır.

Yeterli egzersizlerin sağlanması halinde apartman dairesinde bakmak için uygun bir ırktır. Ancak son derece enerjik olduklarından geniş alanlara ihtiyaç duyarlar.

Golden Retriever Genel Özellikleri

Golden Retriever eğitimi boyunca sevgi ve anlayışa muhtaçtır. Dik başlı olmayım, uyumlu ve kolay öğrenebilen bir köpektir. Eğitimi kolaydır. Ancak vermiş olduğunuz eğitimin bozulması da son derece kolaydır.

Bunun sebebi ise yabancılar ile ilişki kurmaya açık bir ırk olmasından kaynaklanmaktadır. Ailesine ve sahibine çok bağlıdır.

Çocuklarla çok iyi anlaşır ve çocuklara karşı çok sabırlıdır. Koku alma yeteneği gelişmiştir. Ancak yabancılar ile kolayca anlaşabilme özelliği sebebiyle bekçi köpeği olarak tercih edilmezler.

Golden Retriever Eğitimi

Golden Retriever köpek ırkının eğitiminde sert davranışlardan kaçınmak gerekmektedir. Duygusal bir ırk olan goldenler, sert davranışlar sonucunda içine kapanık ve mutsuz olurlar.

Saldırganlıkları görülmemiş olsa da oldukça uysal ve uyumlu olan bu ırkın sert davranışlar ile mutsuz bir hale getirilmesi gereksizdir.