Gonzales

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Gonzales

Hamster Gonzales

Hamsterlara ilgi duyan hayvan severlerin en çok tercih ettikleri ırklardan olan Hamster Gonzales, kemirgenler grubundaki evcil hayvanların içinde en temiz ırk olarak bilinmektedir. Kendini güzel temizleyebilen bu hamster ırkı, evde bakılması kolay evcil hayvanların başında gelmektedir.

Ömürleri 2 sene kadar olan hamsterlar, hareketli yapılarıyla da dikkat çekerler. Sürekli hareket halinde olan, zaman zaman sizinle oyun oynayan, ele kolay alışan bu sevimli fareler, cana yakınlığı ile de sizi şaşırtacak.

Hamsterların Davranışları

Hamster almak istiyorum diyenlerin, ilk düşünmesi gereken şey, alacakların bu kemirgenlerin boylarından büyük bir karaktere sahip olduğudur. Onlar da tıpkı diğer evcil hayvanlar gibi, size küsebilir, sinirlenebilir hatta kafesine girip günlerce çıkmak isteyebilir.

Genelde duygusal bir yapıya sahip olan hamsterlar sahipleriyle kuvvetli bağlar kurmaktadır. Buna rağmen yine de tek hamster almanız pek önerilmez. Kendi cinsiyle aynı anda yeni bir ortama alışmaya çalışmak, hayvanınız için daha sağlıklı olacaktır.

Eğer tek bir hamsterınız varsa, onun yanına yeni bir arkadaş almak, büyük iç kavgalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle ya alıyorken çift almalısınız, ya da tek aldığınız hamsterınıza tek olarak bakmaya devam etmelisiniz.

Hamster Beslenmesi

Hamster ne yer sorusuna verilebilecek en güzel cevap, herşey’dir! Hem etçil hem otçul olan bu hayvanlar, haşlanmış yumurtadan, kıvırcık marula kadar pek çok şeyle beslenebilirler. Hamsterlar için yapılmış özel yemlerde, hem protein hem de karbonhidrat vardır. Markalı yem ve evde yapacağınız özel karışımlarla hamsterınızı rahatlıkla besleyebilirsiniz.