Green terror

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Green terror

            Anavatanı Kuzey Peru, Güney Ekvator suları olan GREEN TERROR balığının Latince adı Aeguidens sp.''Goldsaum''dur. 26c-27c derece sıcaklıkta yaşamını sürdürebilen GREEN TERROR en fazla 25 cm büyüyebilmekte olup etçil bir yapıya sahiptir.

 AKVARYUM ORTAMINDA

            200 litre akvaryum suyunda yaşayabilmekte olup akvaryum ortamında beslemek için gayet uygun bir yapıya sahiptir. GREEN TERROR balığı oldukça agresif bir yapıya sahip olmasından dolayı akvaryum ortamında başka balık çeşitleriyle beslenmesi düşüncesinde, birlikte beslenmesi düşünülen balıkların kesinlikle GREEN TERROR'un saldırılarına karşı dayanıklı bir yapıda olmaları gerekmektedir.

            Bu balık türü 15 aydan daha kısa bir sürede üreme sağladıkları için kendi cinslerini ikiye katlarlar, bu yüzdendir ki nesilleri çok hızlı bir şekilde çoğalmakta ve nesillerinin tükenmesi söz konusu edilememektedir. Nehir sularında yaşamlarını sürdüren GREEN TERROR bazik ve asidik sularda da yaşamlarını devam ettirebilmektedirler.

            Bu balıklar çok fazla ilgi çekici özelliğe sahip olmakla birlikte en belirgin ve ilgi çekici özellikleri parlak ve göz alıcı ihtişamlı renklere sahip olmalarıdır. Pul kısımları koyu parlak yeşilimsi bir özelliğe sahip olup arka sırt kısmında da koyu yeşilimsi gölgeler mevcuttur.

            Küçükken yeşil renkleri çok fazla belli olmazken, yaşları ilerleyip yetişkin olduklarında yeşil renkleri daha çok ortaya çıkmaktadır. GREEN TERROR balığı ilgi çekici ve gösterişli olan en büyük Amerikan balığı olma özelliğine de sahiptir.

            GREEN TERROR obur bir balık olma özelliği sergilediğinden dolayı akvaryumun her yerinde yem ararlar ve aç kaldıkları bu süreç içerisinde oldukça agresif bir tutum sergilerler, bu yüzden aç bırakılmamaları ve balık büyüdükçe yem oranlarının arttırılması gerekir. Hatta imkânlar olduğu takdirde canlı yemlerle beslenmeleri önerilmektedir.

 ÜREME

            Bu balıkların üreme şartları zor olmadığından dolayı kolay yumurta bırakırlar ve yumurtalarını son derece güvenli bir şekilde korurlar. Genelde bıraktıkları yumurta sayısı 300 ila 400 arasında iken genç ve dinamik yapıya sahip olan dişiler 600 yumurtaya kadar bırakabilmektedirler.