Güvercin

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Güvercin

Hayvanlar âleminden güvercinler aslında günlük hayatta sokaklarda gördüğümüz yüzlerce kuştan oluşan sürülerden başka bir şey değildir. Çok güzel renkleri olabilen bu kuşlar insanlara belli bir süreden sonra alıştıkları için birçok insanında en sevdiği kuş türü olduğu söylenebilir. Herkesin sevdiği bu hayvanlar sokaklarda yaşadıklarından dolayı ekmek kırıntıları simit parçacıkları ve yağan yağmur sonucu biriken birikintilerde ki suyu içerek beslenen hayvanlardır.

Güvercinlerin Renklerinin Türleriyle Alakası Var Mıdır?

Güvercinlerin renkleriyle türleri arasında bir fark yoktur. Günümüzde sokakta gördüğümüz renk renk güvercinlerin farklı renklere sahip olmasının tek sebebi farklı atalardan gelmiş olmalarından dolayıdır. Bu sebepten dolayı hiçbir şekilde türle renk arasında bir bağ kuramayız. Kurarsak da tamamen saçmalıktan başka bir şey olmaz.

Güvercinler Nerelerde Yaşarlar

Güvercinler sokaklarda yaşayan bir kuş türüdür. İnsanların onları sevdiklerinden dolayı bazıları kendileri ilgilendiklerinden dolayı güvercinlere belli bir yer öğretip her gün oraya gelmesini sağlarlar. Asi hayvanlar olduklarından dolayı güvercinler birçok insan çok istese de ev gibi kapalı ortamlarda beslenip ilgilenilecek bir hayvan değildirler. Kendileri için uygun olmayan mevsimde grup halinde kendilerine uygun olan başka yerlere göç ederler. Tüyleri sayesinde soğuk havalara karşı bir avantajları olsa da kış gelen yerden bir an önce ayrılmaya çalışırlar. Bütün kuşlarda olduğu gibi soğukkanlı bir hayvan olan güvercinde göç esnasında bu özelliğinin yararını görebilmektedir.