Başkan Mehmet Çerçi Organik Tarım Çalışmalarıyla İlgili Çalışmaları İnceledi

Türkiye’de Organik Tarım Faaliyetlerinin Önemi
04.03.2016 Tarım Organik Tarım bilgi bankası

Başkan Mehmet Çerçi Organik Tarım Çalışmalarıyla İlgili Çalışmaları İnceledi

Yunusemre Belediye Başkanlığı görevini yürüten Dr. Mehmet Çerçi 2016 BİOFACH Organik Tarım Fuarı’na katılarak organik tarım hakkında incelemelerde bulundu. Dünyanın en büyük organik tarım fuarı olan BİOFACH ‘a katılan Manisa heyeti ülkeye döndü.    Dr. Mehmet Çerçi ve heyeti iki gün süreyle tarım fuarı stantlarında incelemelerde bulundu.  İlk gün tarım fuarı standını gezen Başkan Çerçi ikinci gün ise süt üretimi yapan yerleri gezdi.

Fuara Katılım Oldukça Büyüktü

Dünyanın en büyük tarım fuarı olarak gösterilen BİOFAC Organik Tarım Fuarı’na bu yılki katılımda çok yüksekti. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu neticesinde Nürnberg şehrinde gerçekleşen BİOFAC 10-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Organik Tarım Fuarı’na Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik gibi isimlerin katıldığı 16 kişilik heyete organik tarım hakkında incelemeler gerçekleştirdi.

Organik Tarımda Türkiye’nin Yeri

Organik tarım ile ilgili incelemeler yapan Mehmet Çerçi Türkiye’nin organik tarımdaki yerini daha iyi bir şekilde görebildiklerini belirtti. Ayrıca gerçekleştirilen fuar neticesinde Türkiye olarak üreticilerin örgütlemesinin sağlandığını belirtti.

Türkiye’de Organik Tarım Faaliyetlerinin Önemi

BİOFAC tarım fuarı ile Türkiye’de var olan bilgilerin nasıl geliştirileceği ve Türkiye’de üretilen ürünlerin pazarlama potansiyellerinin nasıl arttırılacağı ortaya çıkarılmıştır. Bakan Çerçi’nin yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda Türkiye’nin organik tarım seviyesi ve organik tarım seviyesini yükseltmenin yolları Almanya gezisi esnasında öğrenildiği belirtildi.

Gün Geçtikçe Organik Tarımın Önemini Artırılıyor

Gün geçtikçe organik tarımın önemini daha artırılacağını belirten tarimdan.com bilgi bankası sayfa editörü Sadık Çelebi; Organik ürünleri bulmak eskiden zor olabiliyordu günümüzde internet çağının hızla gelişmesiyle beraber e-ticaret te hızla büyümektedir. Artık organik ürünlerde e-ticaret ile temin edebilirsiniz. Her siteden de alış veriş yapılmamasını belirten Çelebi; Özelikle E ticarette güvenlik sertifikası olan sitelerin tercih edilmesi önemli olduğunu vurguladı.