Denizli’de “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi Uygulamaya Konuldu

Tarım Elemanı Bulmak Artık Kolaylaştı
04.03.2016 Güncel Tarım Elemanı Tarımsal Nüfus İş-Kur

Denizli’de “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi Uygulamaya Konuldu

Denizli’de tarım sektörünün gelişmesi amacıyla İş-Kur, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği iş birliği ile “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi uygulanmaya başladı. Proje kapsamında kurslar açılarak özel eğitimler verilmeye başlandı. Kurs protokolü Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından imzalanarak kursiyerlerin eğitim dönemi uygulanmaya başlandı.

Proje ile Tarımsal Nüfusun Nitelikleri Arttırılacak

Denizli kapsamında yürütülen proje kapsamında 250 kişinin eğitilerek daha nitelikli bir hale getirilmesi amaçlanıyor.  Tarım alanında kalifiye eleman yetiştirilmek üzere uygulamaya başlanıldığını belirten yetkililer kursun sonunda tarım alanında kendini geliştirmiş elemanlar ortaya çıkarılacağı konusunda önemli açıklamalarda bulunuldu.

Tarım Elemanı Bulmak Artık Kolaylaştı

Tarım elemanları bulmak artık eskisi gibi zor olmadığını belirten www.tarimdan.com yönetim kurulu başkanı Yusuf Çelebi sitemiz üzerinde tarım alanında kalifiye elamanından tutun vasıfsız eleman ve hayvan bakıcılığına kadar işinize uygun eleman bulabilirsiniz. Yada işsiz olan kişilerinde ücretsiz bir şekilde tarimdan.com sitesine üye olup ücretsiz ilan vererek en kısa sürede kendine uygun bir iş bulabilme imkanı sunuyoruz, dedi.

Tarım Alanında Yaşanan Gelişmeler

Denizli’nin tarım şehri olması dolayısıyla tarımda çalışacak kişilerin özel eğitimler alarak verimliliğin arttırılması düşünülüyor. Tarım elemanlarını gençleştirerek kaliteli ürünler üretilmesi amaçlandığından dolayı tarım alanında özel kursların çeşitliliğinin arttırılacağı belirtildi. Kurslarda tarım ile ilgili tüm gerekli bilgilerin verildiğini vurgulayan kurs yetkilileri iki aylık eğitimlerin sonucunda tarım ile ilgili tüm bilgilerin kursiyerlere aktarılacağı bilgisini verdi.

Kalifiye Tarım Elemanı Yetişiyor

Tarım sektörünün günümüzde önemli gelir kaynaklarından biri olması nedeniyle verimliliğin arttırılabilmesi için kalifiye tarım elemanlarının önemi giderek artıyor. Denizli’de uygulanan “Tarım nüfusu gençleşiyor” projesi ile kalifiye tarım elemanları yetiştiriliyor. Kurs eğitmenleri tarafından yapılan açıklamalarda tarımda verimliliğin artmasının en önemli koşullarından biri de kalifiye tarım elemanı yetiştirmek olduğu belirtildi.