Poyraz Makine Çiftçilere %25 Tasarruf İmkanı Sunuyor

Tarım Gıda ve Hayvancılık sektöründe bir sürü ürün satışı gerçekleştiren tarimdan.com Tarım makineleri satışı konusunda da faaliyetleri yürüten tarimdan.com tarım makineleri konusunda çiftçilere büyük bir destek sağlıyor.
03.03.2016 Güncel Çiftçi Toprak Analizi Tarım makinelerı

Poyraz Makine Çiftçilere %25 Tasarruf İmkanı Sunuyor

Tarım Gıda ve Hayvancılık sektöründe bir sürü ürün satışı gerçekleştiren tarimdan.com Tarım makineleri satışı konusunda da faaliyetleri yürüten tarimdan.com tarım makineleri konusunda çiftçilere büyük bir destek sağlıyor. Tarım makinelerini kategorisinde kendi şifreleri ile ilan verip bir çok müşteriye ulaştırma imkanı sağlayan tarimdan.com gelecekte çiftçilerin en çok kullanabileceği e- pazarı haline gelebileceğini öngörülüyor.

Çiftçilerin Verimliliğinin Arttırılması Amaçlanıyor

Edirne’de faaliyet gösteren Poyraz Makine Türkiye’de üretimi gerçekleştirilmeyen tarım makinelerini firmaları bünyesinde üreterek çiftçilere uygun fiyatlarla satışı sağlanmaktadır.  Poyraz Makine tarafından üretilen tarım makineleri sayesinde çiftçiler %25 oranında tasarruf imkanı sağlamaktadır. Ayrıca çiftçilerin ürün verimliliğinde de %30 oranında artış gözlemlenmektedir.

Tarım Makinesi Sayesinde Toprağa İstediğiniz Gibi Yön Verebilirsiniz

Poyraz Makine tarafından üretilen lazerli tesviye makinesi sayesinde arazide kullanılan su miktarı eşit bir şekilde yayılarak verimliliğin arttırılması sağlanıyor. Poyraz Makine’nin kurucusu Yusuf Poyraz yaptığı açıklamada ürettikleri tarım makineleri  ile toprak hafriyatı sağlandığını ve toprağın engebeli olan bölgelerinin düzeltilebildiğini belirtti.

Toprak Analizi Sağlanıyor

Poyraz Makine çiftçilerin tüm sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceklerini belirtti. Toprak analizi konusunda faaliyetlerini sürdüren Poyraz Makine çiftçilerin klasik yöntemlerle toprak analizi yaptırması konusunda büyük değişimler sağlıyor. Yusuf Poyraz tarafından yapılan açıklamada  toprak analizi sağlayabilmek için bir makine geliştirildiği belirtildi. Poyraz Makine tarafından geliştirilen makine sayesinde toprağın 30 cm altında bulunan materyal çıkarılarak toprağın alındığı bölge uydu ile tespit edilmektedir. Makine tarafından alınan toprak paketlenip laboratuvarlar tarafından incelenerek toprağın analiz edilmesi sağlanmaktadır.