Hamster

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Hamster

Hamster, fare ’ye benzerliği ile dikkat çeken bir kemirgen türüdür. Bu hayvanlar eski zamanlarda doğal yaşamda yaşamış sonra ki süreçte insanlar tarafından bulunarak evcil hayvanlar haline getirilmiştir. Bu hayvanlar sevimli, sakin ve bakımı kolay olan bir hayvan türüdür. İnsanlar tarafından evler de beslenebildiği gibi bilim dalında da bu hayvanlar kullanılmaktadır.

Hamsterlar ve Genel Özellikleri

Uzun tüylü olan bu sevimli hayvanların ön ayakları 4 parmak arka ayakları 5 parmaktan oluşmaktadır. Kuyrukları kısa ve kalın bir yapıya sahiptir. Kemirgen türü Hamster, çok iyi bir tırmanıcıdır. Vahşi ortamı ormanlar kayalıklar ve bataklıklardan oluşmaktadır. Bu hayvanlar her türlü ot türünü tüketebilmektedir. Sevimli yapıları ile bu hayvanlar insanlar tarafından evlerde beslenebilmektedir. Ve bakımları kolaylıkla sağlanabilmektedir. Sağlıklarına dikkat edildiği sürece insanlara fazla sorun çıkarmamaktadırlar.

Hamsterlar ve Yaşama Alanları

Evcil hayvan Hamster, Asya ve Avrupa da yaşamaktadırlar. Bu hayvanlar tarım alanlarına yakın yerler de toprağın altında yaşamaktadırlar. Tarım alanların da ki bitkilere de zarar verdikleri bilinmektedir. Toprağın altında ki kazılan küçük yuvalar da yaşamlarını sürdürmektedirler. Yavrularına da bu yer altı yuvalar da bakmaktadırlar. Doğa da birden çok düşmanları bulunmaktadır. Atmaca, baykuş ve gelincikler tarafından avlanmakta olan bu hayvanlar insanlar tarafından da deneyler de kullanılmaktadır. Yaşam süreleri ise takriben 2 yıl kadardır. Renkleri ayırt edemezler ve uzağı da pekiyi göremeyen bir kemirgen türüdür.