Hattat H Serisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Hattat H Serisi

Hattat h serisi traktör müşterilerin geçmiş traktörleri kıyas alarak istediği yeniliklere göre dizayn edilip tasarlanmıştır. Yukarı yönde kaldırılan kaput ile traktör motoru içerisinde yapılacak tamiratların kolaylaştırılması sağlanmıştır. Kaputun oval olarak tasarlanmasından dolayı, kaput üzerine düşecek cisimlerin aşağıya doğru kayarak üzerinde kalması engellenmiştir. Yere yakın yakıt dolumu ile hattat h serisi traktör de yakıt dolumu konusunda da kolaylık sağlanmıştır. Bu traktörler dört zamanlı doğrudan enjeksiyonlu dizel olan motorlara sahiptir.

Ana hatları ile üç çeşit hattat h serisi traktör bulunmaktadır. Bunlar, H45, H55 ve H65'tir. Bu üç ana model de 16 silindire sahiptir. Aynı tip hidrolik sistemi barındırmaktadır. 2 kademeli çift debriyaj, yağ banyosu bulunan mekanik kontrole sahip sürüş freni, 1900 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip iki hidrolik lifti bulunan, diferansiyel kilitli pedal kontrolü, mobil valf, iki seçenekli PTO donanımına sahiptir.

Hattat h serisi traktörlerin istenilen seviyede çalışması için bakım konusuna çok özen gösterilmelidir. Günlük yağlama, rutin kontroller aksatılmadan yerine getirilmelidir. Bunlar sürücü tarafından kontrol edilebilir. Ancak sürücünün müdahale edemeyeceği mekanik arızalar içeren sorunlarda teknik servise başvurulması gerekmektedir. Bu hususta teknik servis size hattat h serisi traktörün en uygun ve en verimli şekilde nasıl tamir edilebileceği konusunda yardımcı olacaktır. Teknik servisler donanımlı elamanlar ile traktörlerin onarımı ve bakımı ile teknik ve donanımlı elemanları tarafından yerine getirilmektedir. Satın alınan yerin kendi sağladığı teknik servis hizmetleri de bulunmaktadır. Bunun için ayrıca bir ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Elli, iki yüz elli, beş yüz saatlik kullanımlardan sonra firmanın teknik servisi aracılığı ile zorunlu bakımlar yapılmak zorundadır.

Traktörlerin kullanımları basittir, kontrol kısımlarına bakıldığında bütün hususlar ayrıntılı olarak görülmektedir. Diğer modellere göre gösterge kısımları farklılık göstermektedir. Traktörü çalıştırmadan önce mutlaka bütün göstergeleri ve kontrol birimlerini deneyiniz. Tam olarak hakim olduğunuza inandıktan sonra traktörü çalıştırınız. Traktörü satın aldığınızda, satın aldığınız firma tarafından size verilen kullanım kılavuzunu ayrıntılı olarak incelediğinizde var olan bütün göstergelerin ve kolların ne şekilde çalışacağı ayrıntılı olarak açıklanmıştır, kitapçığı dikkatlice inceledikten sonra aklınıza takılan herhangi bir soru kalmayacaktır.