Diğer Kümes Hayvanları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Kümes Hayvanları

Hayvanlar aleminde bütün hayvanlar birbirine bağlıdır. Besin zincirinden 1 tane bile hayvan yok olursa habitatın dengesi bozulur ve doğal hayat riske girer. Çünkü besin zincirinde her hayvan diğer bir hayvanla ya da canlıyla beslenir. Bu canlı ya da hayvanlardan biri kaybolursa onun bir alt basamağındaki hayvanın beslenecek bir şeyi kalmamış demektir. Bu da o canlının ölmesi anlamına gelir. Bu canlı öldüğü zaman onun alt basamağındaki canlı yiyecek bulamayacaktır ve bu olay böyle en alta kadar devam edecektir. Bu da hayatın riske girmesi anlamına gelmektedir. Hayvanlar alemindeki diğer kümes hayvanlarının yerini böylece anlatmış oluruz.

Hayvanlar Aleminde Diğer Kümes Hayvanları Nelerdir?

Ülkemizde kümes hayvanları üretimi çok fazladır. Bunun sebebi ise kümes hayvanlarının tüketiminin çok olmasıdır. Örnek verecek olursan ülkemizde tavuk üretimi çok fazladır. Tavuk eti tüketimi ülkemizde fazla olduğundan dolayı üretimi de fazladır. Tavuğun sadece eti değil yumurtası da çok sayıda tüketilmektedir. Hayvanlar aleminde diğer kümes hayvanları nelerdir diye sorarsanız birkaç tane sayabilirim. Bazı kümes hayvanları şunlardır; tavuk, kaz, ördek, hindi… İnsanlar bu kümes hayvanlarının hem etinden hem sütünden faydalandıkları ve çok sayıda tükettikleri için üretimi de bir o kadar fazladır.

Hayvanlar Aleminde Diğer Kümes Hayvanları Yetiştirilmeli midir?

Hayvanlar aleminde diğer kümes hayvanları yetiştirilmelidir. Çünkü insanlar çok sayıda kümes hayvanı tüketiyorlar. İnsanlar kümes hayvanlarının hem etinden hem de sütünden faydalanıyorlar. Bu yüzden kümes hayvanları yetiştirilmelidir.