Helena Müren

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Helena Müren

Helena Müren Nasıl Bir Balıktır

Helena Müren balıkları yılan balığı benzerliğinden dolayı halk arasında yılan balığı olarak adlandırılmaktadır. Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinde yaşayan çok sayıda farklı türleri bulunan balıklardır. 120’nin üstünde çeşidi olduğu sanılmaktadır. Yılan Helena Müren balıklarının boyları 15 cm ile 3 metre arasında değişmektedir.

Helana Müren Balığı Fiziksel Özellikleri

Helena Müren balıklarının gövdesinin ön kısmı ve kafası oldukça büyük ve geniştir. Çok sivri dişleri ve dişlerinin arasında da zehir bulunmaktadır. Helana Müren balığının derisi çok kalın olmakla birlikte derisi gözle görülmeyecek kadar küçük pullarla kaplı olmaktadır. Solungaç boşluğunun alanı ufaktır ve kafası sivridir.

Helena Müren Balığı Saldırgan mıdır?

Saldırgan bir olarak bilinen Helena Müren balıkları aslında sanıldığı gibi saldırgan değildir. Sadece kendi korumak için atakta bulunmaktadır. Fakat saldırdığı zaman da oldukça fazla zarar vermektedir. Keskin dişleri sayesinde çok derin yaralanmalara sebep vermektedir. Ayrıca diş köklerinde bulunan zehirlerden dolayı da yaranın çok çabuk iltihap kapmasına neden olmaktadır.

Helena Müren Balığı Akvaryumda Beslenir mi?

Akvaryum ya da havuz balığı olarak Helena Müren balığı bakımı oldukça zor olmaktadır. Sadece profesyonel balık yetiştiricileri tarafından bakılması gereken bir balık türüdür. Gerekli fiziksel şartların sağlanmaması halinde Müren balıkları çabuk küsmekte ve yemeden kesilmektedir. Bu durumdan sonra da en fazla üç ay yaşayabilmektedir. Helena Müren balıkları için seçilecek olan akvaryumların oldukça büyük olması gerekmektedir.