Hindi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Hindi

Hindiler Hıristiyanlar tarafından sıkça tüketilen bir hayvandır. Ülkemizde hindiler genellikle yılbaşlarında yoğun olarak satılır. Yılbaşlarından insanların büyük bir çoğunluğu hindir keserler. Bu işi ticarete dökmüş insanlar da vardır. Bu işi ticarete dönüştürmüş insanlar hindiyi besleyip yılbaşlarında satmaktadırlar. Hindiler uysal hayvanlardır. İnsanlarla dost olabilirler. Hindilerin etleri oldukça lezzetlidir. Hıristiyanlar için çok değerli bir hayvandır. Hindilerin etlerinin rengi kırmızıdır. Yumuşak bir etleri vardır. Görünüş, boy, kilo olarak tavuğu andırırlar. Bu işin ticaretini yapan insanlar genellikle sadece hindi satmazlar. Tavuk ve horoz gibi evcil hayvanları da yetiştirip satarlar. Ve sadece yılbaşında Hıristiyanlar için önemli olan bu hayvanlardan edilen kar inanılmaz derecede büyüktür. Bu yüzden hayvancılıkla uğraşan birçok insan sadece özel günlerde böyle hayvanları satarak geçimlerini sağlayabilirler.

Hindilerin Hayvanlar Alemi İçin Yararları

Hindilerin hayvanlar aleminde büyük bir yeri vardır. Besin zincirinde ki birçok hayvanın yaşamlarını sürdürmeleri tamamıyla hindilerden dolayıdır. Lezzetli bir et türü olduğundan dolayı doğadaki avcı hayvanlar tarafından da sıkça tercih edilen bir av olduğundan dolayı avcı hayvanların yaşamlarını devam ettirmelerindeki temel besin kaynaklarından biridir. Hayvanların besin zincirinde önemli bir yeri bulunmaktadır.

Hindiler Ne İle Beslenirler

Hindiler birçok hayvancılık işiyle uğraşan insanın göz bebeği hayvanlardan biri olduğundan dolayı hayvancılıkla uğraşan insanların verdikleri yemlerle, küçük sürüngen canlılardan karıncalar ve benzeri bir çok sindirimi kolay olan hayvanla beslenebilirler.