Hint Bülbülü

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Hint Bülbülü

Hint bülbülü kuş türleri çok küçük ve çok da sempatiktirler. Hint bülbülü tür kuşları aynı zaman da çok hareketlidirler. Çok basit bir şekilde ürerler. Hint bülbülü tür kuşlarının beslenmesi ve bakımı oldukça kolaydır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Çok da rahat bir şekilde beslenmektedirler. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Evde bahsedebilecek türde olan kuşlardır. Bu kuşları mutlaka evinizde gezdirebilirsiniz.

            Gezmeyi ve dolaşmayı çok seven kuşlardır. Hint bülbülü kuş türleri konusun da daha çok ve daha da kuş türleri konusunda daha çok ve daha da fazla detay alabilmek için sitemize giriniz. Sitemizde çok memnun kalacaksınız. Sitemize girenlerde sitemizden çok memnun kalmışlardır. Hint bülbülü kuşlarının resimlerini de sitemizde görebilirsiniz. Bu kuşlar oldukça kararlı, sempatik ve çok da hareketli olan hayvanlardır.

            Hint bülbülünün kökeni Avustralya’dır. Bu kuşlar iri ve turuncu renktedir. Bu kuşlar, zaman, zaman çok kavga edebilirler. Kavga etme sebebi de eğer kafeste bu Hint bülbülünden iki tane varsa kavga edebilirler. Bu yüzden de kavga ettikleri zaman mutlaka bir tanesi bir hafta boyunca ayrı bir kafese koyulması gerekmektedir. İştahı da oldukça iyidir. Salaş karışımlı yemler en beğendikleri yemlerdir.

            Darı tohumunu yedirebilirsiniz. Kalsiyum açısından da oldukça yüksektir. Bu sayede kemikleri de gelişmektedir. Karanlığı sevmezler ve sıcağı da oldukça çok severler. Bu kuşlar kalabalığı sevmezler. Kalabalıktan da oldukça streste giren kuşlardır. Bize bu konu da güvenebilirsiniz. Hint bülbüllerinin cinsiyetleri herkes tarafından çok kolay ayırt edebilirler. Hint bülbüllerden olan erkek cinslerin sesleri dişi Hint bülbüllerden daha kalın ve gırtlaktan bir ötüşleri bulunmaktadır.

            Bakımına da gelecek olursak Hint kuşlarının bakımını kendileri yapmaktadır. Kafesin içerisinde bulunan geniş suluklar ile kendilerini temizlerler. Bu Hint bülbülleri için sizler sadece kaşınmaları için sprey ve suluklarına da vitaminden haftada bir defa damlatmanız yeterli olacaktır. Bu kuşlar çok sevecen ve çok da dost canlısı olduklarını söyleyebiliriz. Sitemizde istediğiniz ve aradığınız birçok bilgiye de ulaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.