Hırdavat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
RULMAN
RULMAN
İstanbul-Başakşehir
0,01

Hırdavat

Hırdavatın kelime manasını herkesin bildiğini düşünmekteyim. Yalnız bilmeyenler olursa diye bir kez daha söylemek isterim. Hırdavat bozulan bir parçanın tamirindeki kısma denir. Tarım içinde bu çok önemlidir. Çünkü insanların haftalarca uğraştığı işleri makineler sayesinde kolay ve hızlıca halledebiliyorlar. Hırdavat tarımda kullanılan makinelerin bozulması kısmında en çok tarımı etkiliyor zaten. İyi bir hırdavat ustası olmak ve iyi bir çiftçi olmak her insanın başarabileceği bir şey değil. Bu sebepten dolayı Tarımda hırdavat ve hırdavatla uğraşan insanlar büyük bir yer kaplamaktadır.

Hırdavat Tarımda Ne Gibi Görevler Görür?

Gerek bozulan parçaların yapım kısmında gerek ise makinelere tarım için yeni bir özellik ekleme kısmında hırdavatın önemi çok büyüktür. İnsanların birçoğuna hırdavatla tarım arasında bir ilişki var mıdır denilse yüzde 80 e yakın bir kesim hayır kesinlikle yok diye söyler. Ama eğer mantıklı düşülürse aslında ikisinin arasındaki o uçsuz bucaksız bağı her insan rahatlıkla görebilir.

Hırdavatın Tarımdaki Amacı

Hırdavatın tarımdaki asıl amacı bozulan parçaları çöpe atacağımıza onarıp yeniden kullanılır hale getirmeyi öğretmek olduğunu düşünüyorum. Her şeyin bozulunca yenisi alınması yerine zaten eskisi için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşündüğüm gibi. Hırdavatın tarımdaki bir diğer amacı da yeniledikleri makinelerle insan gücünü bir hayli oranda düşürmeye başarmaktır. Zaten tarımda kullanılan makinelerin hepsi insan gücünü azaltmak için kullanılıyor. Bu sebepten dolayı da hırdavatın amacının da ne olduğu zaten belli oluyor.