Horoz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Horoz

Hayvanlar âleminde horozların üstüne düşen görev her zaman çok büyük olmuştur. Hayvanlar âlemine hatları çok büyüktür. İnsanlarında temel besin kaynağı olarak kullandıkları horozlar tavuğun erkeğine verilen isimdir. Tavukların üremesinde büyük bir rol oynamaktadırlar. Genellikle köy yerlerinde hayvancılıkla uğraşan insanların yetiştirdiği horozlar habitatı olarak yaşayıp büyüdükleri yeri kabullenirler. Tavuklar kadar işlevi olmasa da onların üremesi için en temel gerekli olan şeylerden biridir.

 

 Horozlar Ne İle Beslenir?

 

Horozlar köy kasaba gibi yerlerde yaşadığını söylemiştik. Genellikle köyde hayvancılık yapan insanlar tarafından yetiştirilen horozlar hayvancıların verdiği yemlerle beslenirler. Ama bunun yanı sıra küçük böcekleri karıncaları ve buna benzer hayvanlarında yiyerek beslenebilir.  Aynı zamanda horozlar kuş pislikleri gibi şeyleri yiyerek de hayatlarını sürdürebilirler. Su onlar için çok önemli bir şeydir. Susuz kalmaya pek alışkın olmayan bu hayvan türüdür.

Horozların Hayvanlar Âlemine Önemi Nedir?

Horozların hem hayvanlar âlemine hem de insanlar âlemine yararı büyüktür. Bir sürü küçük zararlı hayvanları yiyerek beslenen horozlar birçok hayvanın yaşaması için büyük rol oynarlar. Aynı zamanda tavukların da üremesinde büyük bir rol oynarlar. Tavuklar da bu sayede insanlara yumurta gibi bir suru yararlı şeyler vermektedir. Horozların hayvanlar âlemine en büyük önemi de şudur ki diğer hayvanların yaşaması için uygun bir ortam hazırlarlar.  Bu yüzden horozlar hayvanlar âleminin olmazsa olmazlarıdır.