Husky

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Husky

İlk ortaya çıktığında mükemmel bir iş köpeği görevini üstlenmiş olan Husky günümüzde show köpeği olarak dünyanın her bölgesinde beslenmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki, Sibirya’nın yerlisi olan bu köpek ırkı kesinlikle sıcak iklimlerde bakılmak için uygun değildir.

Sıcak iklim kuşaklarında bakılmaya çalışılan Husky köpeklerinin ömürleri kısalacak ve mutsuz bir yaşam sürmeleri söz konusu olacaktır. Huskyler ilk ortaya çıktıklarında kızak köpeği ve bekçi köpeği olarak tercih edilmişlerdir.

Güçlü ve enerjik yapısı kızak çekmek için oldukça uygundur. Ancak çok fazla havlamadıkları için bekçi köpeği olarak tercih edilmeleri doğru değildir.

Husky Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Husky köpek ırkı, kökeni sebebiyle havlamaktan ziyade ulumayı tercih eder. Yine kökeni sebebiyle kurtlara en yakın ırklardan biri olarak kabul edilirler ve sürüye ait olma ihtiyaçları yüksektir. Bu sebeple yalnız olmaktan hoşlanmazlar.

Eğer Husky alacaksanız ve kendinize güveniyorsanız onları çift olarak satın almanız tavsiye edilmektedir. Husky bakımı zor değildir. Periyodik olarak tüy tarama yapmak ve yılda iki kez gerçekleşen tüy dökümlerinde ekstra özenli davranmak yeterli olacaktır.

Husky Egzersiz İhtiyacı

Husky egzersiz ihtiyacı oldukça yoğun bir köpektir. Günlük serbest koşu ihtiyacı bulunur ve egzersizlere önem verilmediğinde ev ortamında bir kaosa neden olabilir. Koşular sıcak havalarda yaptırılmamalıdır.

Orta büyüklükte serin bir bahçe Husky için ideal bir yaşam alanı olabilir. Çocuklara ve sahiplerine karşı sabırlı ve naziktir.