Iceman

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Iceman

          Denizlerin, göllerin en güzel ve en çekiciliği olan bu hayvanlarından olan balıklar her zaman evlerde akvaryumlardaki yerlerini almaktadır. Birçok hayvan sever ve akvaryumlarda balık besleyen balık fobisi olan insanlar vardır. Balık bulunduğu yerlerde ve evlerde ortama huzur ve güzellik katmaktadır. Bu yüzden birçok insanın evlerinde ve iş yerlerinde besledikleri milyonlarca balık vardır.

            Bir de bu balık türlerinde renk ve görselliklerinde huzur veren ıceman akvaryumda birçok insanın beslediği balıklar arasında yer almaktadır. Bu balıkların evlerde bakımı kolay olması ve de uzun yaşaması için gereken akvaryum malzemelerini temin ederek sizlerde evlerde besleme şansına varabilirsiniz.

            Bu ıceman; malawi gölünün yarı kumluk yarı kayalık bölgelerinde yaşayan sevimli canlılardır. Bu balıklarda beslenme türleri otçul ve yosunlardan faydalanmaktadır, bu balıklar genellikle yosun tüketen balıklardır. Balıklar bazen psikolojik destek amaçlı tedavi yöntemleri arasında da kullanılmaktadır. Bu balıklarda davranışları birazda olsa vahşilik yani agresiflik görülmektedir, kendi türlerinde de aynı derece de agresif hareketler göstermektedir.

            Iceman balığını beslemek isteyenlere güzel bir haber, bu balıklar akvaryumda diğer balıkların aksine yüzeye yani akvaryumda üst kısımlarda yüzmesini sevmektedir. Bu balıkların görselliği renklerinde saklı olan ve tatlı bir renge sahip olan bu balıklar, aynı zamanda akvaryum ortamında kolay üretilebilmesi gibi özellikleri sebebi tercih edilmektedirler.

            Balık beslemeyi sevenler, bu yüzden akvaryum ortamında kolay beslemekte olan bu balıkları tercih etmektedirler. Bu balıklarda cinsiyet ayrımı yapmak isteyen ve dişi erkek olarak ayırmak için yapılması gereken balıklarda oluşan renklerin ayrımına erkek balıklarda daha koyu ve canlı, vücut yapıları sahiplerdir ama dişiler ise daha küçük yapılı ve daha açık tonlarda olabilmektedirler.

            Erkek balıklarda dişi balıklardan biraz daha büyük ve yassı, anal yüzgeçlerindeki yumurtalar fazladır bu şekilde erkek ya da dişi ayrımı yapmak kolaylaşmaktadır. Bu ıceman balıkları, üreme sırasında dişi balıklar ağzında yumurtaları 20 ile 28 arasında ağzında saklamaktadır.20 ile 80 yavru olma olasılığı da vardır. Bu yavrular 8 ya da 9 ayda cinsel olgunluğa gelir. Iceman balıklar erkeklerin 9 cm, dişilerin ise 7,5, 8 cm arasında olmaktadır. Dişiler yumurtlama evresinde dinlemesini sağlanmalıdır.

            Akvaryumda beslemek isteyenlere akvaryumda yapılması gereken sıcaklık 20-25 derece arasında olmalıdır, en az akvaryum hacmi ise 120 LT kadar olmalıdır, su sertliği ise orta ya da çok sert olmalıdır. PH ise 7,8 ya da 8,6 kadar olmalıdır, bu balıkların en fazla büyüme oranı ise 13 cm kadar olmaktadır. Akvaryum da bakmak isteyenler için 1 erkek ve 5 dişi olarak bakılması uygun olmaktadır, bu balıklar çekinmez, utanmaz ve cana yakınlığı ile bilinmektedir, eğer daha çok iceman balığı ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki ilanlarımıza bakabilirsiniz.