Hayvan yatağı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Hayvan yatağı

Çiftlik Malzemeleri Hayvan Yatakları

Hayvanların türüne göre seçilecek olan hayvan yatakları çiftliklerin olmazsa olmaz malzemeleri arasındandır. Bu tür hayvan yatakları en yüksek seviyede izolasyon ve yalıtım sağlar ve yüksek teknoloji ile üretilmiştir. Üstelik bu yataklar havanların altına atılan sapa göre oldukça konforlu ve ekonomik olmaktadır.

Hayvan Yataklarının Hayvanlar İçin Faydası

Çiftliklerde kullanılacak olan hayvan yatakları faydaları itibariyle de oldukça tercih edilen ürünler olmaktadır. Özellikle de hayvanları soğuktan koruması ve süt verimini arttırması bakımından oldukça önemli çiftlik malzemeleri olmaktadır. Bu tür hayvan yatakları yem tüketiminin azalmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda hayvanlarının altının temiz olmasını sağlayacak ve meme mikrobunu da tamamen ortadan kaldıracaktır.

Hayvan Yatakları Sağlık Problemlerini Ortadan Kaldırır

Hayvan yataklarının faydaları kanıtlanmış olup oldukça etkili ürünler olmaktadır. Bu tür hayvan yatakları göbek yaralarını önler, hayvanları bulaşıcı hastalıklardan korur, temiz ve hijyenik bir ortam oluşturur ayrıca diz kırılmalarını, romatizma rahatsızlıklarını önleyerek hayvanların yatış ve kalkışlarında kolaylık sağlar. Üstelik hayvan yatakları fiyatları gayet uygun rakamlardan oluşmaktadır.

Hayvan Yataklarının Temizlenmesi

Hayvan yatakları ile hayvanlardan alınacak olan verim daha fazla olacağı gibi aynı zamanda çiftlik personelinin yükleri de azalacaktır. Çünkü bu alanların temizlenmesi son derece basit olacak ve sürekli olarak kirli bir durum oluşturmayacaktır. Gözeneksiz olarak üretildiği için hayvan yatakları kolayca yıkanır ve su geçirgenliği de olmaz. Ayrıca bu özelliği sayesinde yapısında hiçbir şekilde bakteri oluşmaz. Hayvan yatakları kurulumu ise oldukça basit işlemlerden oluşur.