İnsan Gücü Hizmetleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
ZİRAAT MUHENDİSİ DİPLOMASI
ZİRAAT MUHENDİSİ DİPLOMASI
Antalya-Döşemealtı
3.000,00
DEMETBALCI
İlan Tarihi : 29.04.2022
Zirai ilaç bayi belgesi kiralıktır
1.300,00
Mehmet Tosun
İlan Tarihi : 21.02.2021
Ziraat Mühendisi/ Teknikeri Aranıyor
1.800,00
Ozan Yavaş
İlan Tarihi : 04.10.2016
Peer-to-peer borç verme
Peer-to-peer borç verme
Afyon-Sincanlı(Sinanpaşa)
50,00
Eiglerp
İlan Tarihi : 01.04.2016
CEVİZ BAHÇESİ TAHSİSİ
CEVİZ BAHÇESİ TAHSİSİ
Çanakkale-Ezine
2.000,00
Ahmet Akman
İlan Tarihi : 10.09.2015

İnsan Gücü Hizmetleri

Ülkemizde insanlar geçiminin büyük bir kısmını tarımdan sağlamaktadır. Ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber bu insanların birçoğu işsiz kalmıştır. Birçok insanın yaptığı işi günümüzde teknolojik makineler yapmaktadır. Buna rağmen tarımda insanlara ihtiyaç vardır. Makinelerin yapamadığı işlerde var. Bunlarda insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Elbette tarımda kullanılan makineleri de insanlar kullanmaktadır. Bilakis söylenmesi gereken şey şudur ki tarımda insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bitkinin ekilmesinde toplanıp dağıtılmasına kadar insanların kendi başlarına yapmaları gereken makinelerden yardım alamayacakları bir sürü konu vardır. Bu konularda insanlar kendi başlarına çalışıp hiçbir şeyden yardım almamaları gerekir. Yani insan gücünün tarımdaki yeri de en az makineler kadar önemlidir.

İnsan Gücü Hizmetlerinin Tarımdaki Yeri

Herkesin bildiği gibi tarımdaki birçok şeyi makineler sayesinde yaparız. Ancak makinelerin yapamayacağı sadece insan gücü kullanarak yapılacak işlerde çoktur. Bu işler örneğin hasat toplama zamanları, bitki dikilme zamanları gibi pek çok şeyden oluşmaktadır. İnsan gücü işte bu verdiğim örneklerdeki gibi makineler sayesinde yapılamayan işlerde çok önemlidir. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa bile tarımın her alanına yetecek büyüklükte bir buluş henüz ortaya çıkmamıştır. Bu sebepten dolayıdır ki insan gücünün tarımdaki bölümlerden bazılarında tek başına boy gösterdiği de rahatlıkla anlaşılabilir.

İnsan Gücü Mü Yoksa Makineler Mi?

İnsan gücü mü makineler mi diye bir kıyas yapmak baştan aşağı bir saçmalıktır. Çünkü zaten makineler insan gücünü azaltmak için yapılmış insan eli şeylerdir. Bu iki şeyi karşılaştırmakta saçmalıktan başka bir şey değildir.