İş Makinaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
kiralık örümcek eklemli platform 17 mt
kiralık örümcek eklemli platform 17 mt
İstanbul-Büyükçekmece
35.000,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 01.02.2023
kiralık makaslı platform 14 mt
kiralık makaslı platform 14 mt
İstanbul-Büyükçekmece
1.000,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 01.02.2023
kiralık forkliftler
kiralık forkliftler
İstanbul-Büyükçekmece
10.000,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 01.02.2023
kiralık sıfır forklift 3 ton forklift
kiralık sıfır forklift 3 ton forklift
İstanbul-Büyükçekmece
12.000,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 01.02.2023
NetLift Arazi Tipi Yük Çekme Transpaleti
17.000,00
kiralık 14 mt menlift makaslı platform
kiralık 14 mt menlift makaslı platform
İstanbul-Büyükçekmece
25,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 14.12.2022
kiralık makaslı platform
kiralık makaslı platform
İstanbul-Büyükçekmece
12,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 14.12.2022
kiralık forklift
kiralık forklift
İstanbul-Büyükçekmece
10,00
metin bozdemir
İlan Tarihi : 14.12.2022
TAM OTOMATİK KÜP ŞEKER MAKİNASI  GT- 15
105.000,00
Göktuğ Grup
İlan Tarihi : 28.11.2022
YARI OTOMATİK KÜP ŞEKER MAKİNASI  GT -175
43.000,00
Göktuğ Grup
İlan Tarihi : 28.11.2022
YARI OTOMATİK KÜP ŞEKER MAKİNASI  G T -34
21.000,00
Göktuğ Grup
İlan Tarihi : 28.11.2022

İş Makinaları

Uzun yıllardan bu yana birçok iş kolunda birbirinden farklı makine ve araçlar kullanılır. Özellikle inşaat ve yapı sektöründe işin hızlandırılmasını sağlayan onlarca araç vardır. Sektörde kullanılan bu araçlar işin hızlandırılmasını sağladığı gibi iş yükünü azaltarak, bu sektörde çalışan kişililerin de daha az yorulmasını ve buna bağlı olarak daha performanslı bir şekilde çalışmasını da sağlar.

Günümüzde kentleşmenin artmasıyla birlikte iş makinelerine olan talep de büyük ölçüde artmaktadır. İş makineleri özellikle inşaatların her aşamasında aktif olarak kullanılan araçlardandır. Bazen inşaat sahipleri satılık iş makinaları ayrıcalıklarından yararlanarak inşaatlarında kullanmak üzere iş makinelerini satın alır. Bazen ise kiralık iş makineleri içerisinden ihtiyaç duyulan iş makineleri kiralanır ve iş bitimine kadar kiralanan araçlardan yararlanılır.

İş Makineleri Ne İşe Yarar?

Birçok sektörde olduğu gibi inşaat ve yapı sektöründe de insan gücünün yeterli olmadığı birçok iş bulunur. Bu işlerin tamamı farklı özelliklerdeki iş makineleri ile çok kısa sürede ve hiç bir insan gücüne gerek kalmadan rahatlıkla yapılabiliyor. Ancak iş makinelerinin tamamı da yine insanlar tarafından yönetilir. Özellikli makineler olan iş makinelerinin tamamı bu konuda bilgi sahibi olan kişiler tarafından kullanılır.

Aksi halde iş makinelerinin kullanımı ile ilgili bilgisi olmayan kişilerin kullanım sırasında yapacağı küçük bir hata, büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabileceği gibi, ciddi yaralanma ve ölüm gibi durumlara da neden olabilir. Bu yüzden tüm iş makinelerinin bu konuda ehliyeti olan ve deneyim sahibi olan kişiler tarafından kullanılması gerekir. İş makinelerinin en çok kullanıldığı alanlardan bazıları ise betonların kırılması, delinmesi ya da kazı işlemleridir. Çünkü bu işlerin tamamı insan gücü ile çok uzun sürede yapılabilecek nitelikte işlerdir. Ancak satılık ya da kiralık iş makinaları sayesinde tüm bu işlemler işin büyüklüğüne göre çok kısa sürede tamamlanabilir. Birçok firma işlerinde satılık iş makinaları kullanmak istemez ve gerekli olan iş makinelerini kiralayarak temin eder ve işlemlerini halleder. Çünkü iş makineleri sahip oldukları özelliklerden dolayı fiyat olarak oldukça yüksektir. Bu yüzden de ihtiyaç duyulan işe göre genellikle kiralık iş makineleri kullanılır.

Bunun dışında taşıma, kaldırma ve kırma gibi farklı işler için de iş makinelerinden yararlanılır. İş makineleri içerisinde kamyon ya da kamyonet gibi araçların da önemi büyüktür. Özellikle inşaat alanından kazılan toprakların götürülmesi ya da inşaat alanına kullanılacak olan malzemelerin götürülmesi için de kamyon ve kamyonetlerden yararlanılır. Bu konuda da birçok firma satılık kamyon / satılık kamyonet araçlarını çok tercih etmez.

Bunun yerine daha uygun maliyetli olan kiralık kamyon / kiralık kamyonet tercih ederek işlerin yürütülmesini sağlar. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de genel tanımıyla iş makinelerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. İnşaat ve yapı sektöründe yaşanan gelişmelere paralel olarak iş makinelerine her geçen gün daha fazla talep olmaktadır.

Satılık kamyon / satılık kamyonet konusunda hizmet veren firmalar da iş makinelerine olan bu talep sonrasında daha fazla araç satmaktadır. İnşaat firmaları direkt olarak satılık araçlar almasa da bu konuda da hizmet veren inşaat ve yapı firmalarına kiralık kamyon / kiralık kamyonet konusunda destek olan ayrı işletmeler vardır. Bu nedenle bu sektördeki araçlara da büyük bir talep olmaktadır. Sadece kamyonet değil tüm iş makinelerinde aynı durum geçerlidir. Özellikle son yıllarda farklı iş kollarında sürekli olarak çeşitli iş makinelerinden yararlanılır.

İş Makinelerinin Türleri Nelerdir?

İş Makineleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı işlerin daha güvenli ve daha hızlı bir sürede yapılması için kullanılan araçlardır. Her iş için farklı iş makinelerinden yararlanılır. Yazının devamında inşaat ve yapı sektöründe sıklıkla kullanılan iş makinelerini parça ve ataşman ürünlerini bulabilirsiniz. Bu arada iş makineleri kadar iş makinelerinde kullanılan parça ve ataşman ürünlerin de çok önemli olduğunu belirtelim. İş makinesine en uygun ataşmanları kullanmak yapılan işin daha düzgün bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

İş makineleri arasında sıklıkla kullanılan araçlardan bir tanesi loder yani yükleyici araçlarıdır. Bu araçlar genellikle isminden de anlaşılabileceği gibi yükleme işlemlerinde kullanılır. Bir traktör ve bir kepçeden oluşan bu araçlar özellikle inşaat sektörünün vazgeçilmez iş makinelerinden bir tanesidir. Kazıyıcı, yükleyici de iş makineleri arasında oldukça önemli olan bir araçtır. Bu iş makineleri genel olarak yükleyici makinelerine benzer. Tek farkı ise ekstra olarak kazıma özelliğinin olmasıdır.

Bu yüzden de pek çok alanda kullanılır. İnşaat ve yapı sektöründe sürekli olarak kullanılan dozerler ise bir traktör ve önünde büyük bir kazıcı levhadan oluşan cihazlardır. Dozerlerin önünde bulunan levhalar aşağıya ve yukarıya doğru hareket edebilme özelliğine sahiptir. Araçların alt kısmı ise tekerlekli olabildiği gibi tırtıllı da olabilir. Yaygın olarak birçok kazı işinde dozerlerden yararlanılır.

Greyderler ise daha çok kazı işlerinde ve yol yapımı ve düzenleme gibi işlerde kullanılan iş makinelerinden bir tanesidir. Greyderlerin ön kısmı ve arka kısmı iki farklı iş için kullanılabilir. Birçok iş makinesinde olduğu gibi greyderlerin kullanımı da oldukça zordur. Dışarıdan bakışta da aracın ne kadar zor bir şekilde kullanıldığı ve bu iş için de deneyim istediğini fark edebilirsiniz. İş makineleri söz konusu olduğunda kullanılan başka bir araç ise finişer aracıdır. Asfalt ve toprak gibi daha önceden hazırlanmış olan malzemeyi sıkıştırmaya yarayan finişer cihazı da hem paletli hem de tekerlekli olabilir.

İhtiyacınız Olan Tüm İş Makineleri İçin Doğru Adres

Bulunduğunuz sektörle ilgili olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm iş makinelerini aşağıdaki ilanlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Satılık ve kiralık iş makinaları hakkında ayrıntılı bilgileri de yine ilanlar bölümünde bulmanız mümkündür.