İşbora

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
işbora marş motoru
işbora marş motoru
İzmir-Gaziemir
750,00
fatih soylu
İlan Tarihi : 25.02.2019
işbora piston kolları
işbora piston kolları
İzmir-Gaziemir
500,00
fatih soylu
İlan Tarihi : 25.02.2019
işbora mazot pompası orjinal
750,00
fatih soylu
İlan Tarihi : 25.02.2019

İşbora

İşbora

            Diğer traktör çeşitlerine göre daha uygun fiyatlara ve basit bahçe işleri için iyi bir performansa sahip olan işbora traktörler çiftçilerin hem ceplerini yakmıyor hem de işlerini görmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca bu traktörler Türkiye'ye gelen ilk çift çeker teknolojiye sahip traktör ünvanını taşıma özelliğine de sahipler ve çiftçiler arasında "Pehlivan" lakabıyla anılıyorlar.

            İlk geldiği zamanlarda Japonya'dan Shibaura ismiyle ithal edilen bu traktör daha sonra Türkiye'de üretilmeye başlamasıyla işbora adını alıyor. Piyasada daha çok bulunan Massey Ferguson ve Fiat'a göre farklı bir vites sistemine sahip olan işbora traktörlerin sürücü koltuğunun yanında az boşluk olması sebebiyle arkada seyahat etmeye daha uygunlar. Ayrıca 1983 yılında piyasaya sürüldüğünde en iyi reklam ödülü ve küçük bahçe işleri için kullanıcı bakımından en yüksek performans ödülünü alıyor işbora.

            İşbora piyasasına bakıldığında bugün piyasada bu marka bulunmadığı için eski modelleri uygun fiyatlarla görmek mümkün oluyor. Her ne kadar modele göre fiyat değişse de kullanıcının bakımına göre de daha yeni bir modeli eski bir modele göre ucuza bulabilmek mümkün. Örnek vermek gerekirse 1983 model bir işbora traktörün fiyatı 3.500 TL ile 111.111 TL arası değişiyor. İki model arasında donanım ve motor gücü olarak büyük farklılıklar bulunuyor.

            Tüm traktör kullanıcıları gibi işbora piyasasında traktör yedek parça taşıtı kullanmayı tercih etmede büyük bir etken. Kullanıcılar tercih yapmadan önce işbora traktör yedek parça nerede buluyor, fiyatları nelerdir bilmek istiyor. Şimdi de bunlara bir göz atalım.

            Piyasada işbora traktörlerin yedek parçalarını satan birçok firma bulunuyor. Bu firmalara baktığımızda işbora yedek parçasının da diğer traktör markalarına göre daha uygun olduğunu ve bu nedenle çiftçiler arasında özellikle bahçe işiyle uğraşanların tercih sebebi olduğunu görüyoruz. Örneğin işbora silindir kapağı piyasada 1.059 TL civarında satılıyor. Elbette bu ortalama bir fiyat piyasada daha uygun fiyatlarda yedek parça bulmak mümkün. Ya da motor gücünü şanzımana ileten volant dişlisi arızalandığında ve traktörünüzü çalıştırırken farklı sesler çıktığında yine yedek parçaya kolayca ulaşıp ortalama olarak 90 TL bir fiyata volanta sahip olabilirsiniz.