İspinoz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

İspinoz

Bu ispinoz tür kulları kafeste beslenmektedir. Oldukça da iri bir kuştur. Gri ve mavi renkte olan kuşlardır. Ayrıca bu ispinoz kuşlarının ömrü de yirmi üç yıldır. Üç çeşit İspinoz vardır. Bunlar, mavi, dağ ve kayın adlı kuşlardır. İspinoz kuşlarının gagaları on altı santimdir. Ağırlıklarından da bahsedecek olursak yirmi gramdır. Genellikle ormanlarda ya da bahçelerde yaşamayı severler. Erkek cinste olan ispinoz kuşları parlaktırlar. Yuvalarını bahçelere yapmayı severler. Senede iki kez yumurta vermektedirler.

            Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İspinoz kuşlarının üremeleri yaz aylarında olmaktadır. İspinoz kuşları yavrularına tırtıl ile başlamaktadırlar. Yavrular on dört gün sonra büyüdükleri zaman yuvalarına veda etmektedirler. Bu tür kuşlar çok kavgacı ve çok da hareketli olmaktadırlar. Sıcak zamanlarda ve sessiz zamanlarda çok satın olmaktadır. İspinoz kuşu hakkında daha çok ve daha da detaylı bir şekilde bilgiler almak isterseniz bu siteyi inceleyiniz.

            Aynı zaman da bu ispinoz kuşunun resimlerini de sitemizde de görebilirsiniz. Yaz aylarında ispinozlar tırtıl yemektedirler. Seslerinin de oldukça güzel olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca da göçmen olan kuşlardır. Sürü şeklinde bu ispinoz kuşlar dolaşmaktadırlar. Bu yüzden de yerlerde olan tohumlardan beslenmektedirler. Daha çok ilkbaharda göçmeyi tercih eden kuşlardır. Bu kuşlar göç yapıp daha sonra da döndükten sonra da yuvalarını bulmaya çalışırlar. Bu kuşlar pek bakıma ihtiyacı olmayan kuşlardır. Çünkü bu kuşların bakımı oldukça kolaydır.

            Kalsiyumlarını almak için mürekkep balığına ihtiyaç duymaktadırlar. Kafeslerine de mutlaka mürekkep balığının kemiklerini koymalısınız. Bu kuşları evinize alıp kafesin içerisinde de beslenmesi mümkündür. Çok sıcakkanlı ve çok da sempatik kuşlardır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. İnsanlara dost olabilecek kuşlar olduğunu söylemek isteriz.

            Bu kuşları evinize aldığınız zaman çok memnun kalacaksınız. Aynı zamanda da çok fazla kafesini de kirletmemektedir. Çok temiz ve çok da kokmayan kuşlardandır. Evinize rahatlıkla bu kuşları besleyebilirsiniz. Hem sesleri güzel olduğu için sizlere oldukça keyif verecektir. Sizler bu kuşlar sayesinde çok mutlu olacak çokta eğlence dolu zamanlar geçireceksiniz