Jant-Lastik parçaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
lastikli jant
lastikli jant
Adana-Karataş
16.000,00
mithat ılgın
İlan Tarihi : 26.07.2018
18-4-30  2 LASTİK VE 2 JANT + 4 ADET AĞIRLIK
4.500,00
Vait Akil
İlan Tarihi : 30.03.2015
satılık  lastik
satılık lastik
Konya-Selçuklu
50,00
Gökhan Yanar
İlan Tarihi : 02.03.2015

Jant-Lastik parçaları

Lastiğin takılmış olduğu aracın hareket etmesini sağlayan ve bu halde dönmesi adına sistematik oluşturan en önemli parçadır. Tarım aletlerinin hareket edenlerinin nerede ise tümünde jant kullanımı söz konusudur. Jant seçeneklerinin birden fazla olduğunu da mutlaka belirtmek gerekir bu bağlamda kendiniz için en uygun olan makine / yedek parçalarını seçmelisiniz.

Jant Seçenekleri Nelerdir?

İç lastiksiz jant adı ile anılan seçenekten ilk olarak bahsetmek gerekir. Bu jant seçeneğine yalnızca dış lastik takılabilir.

İç lastikli jant ise; bazı bölümlerden oluşmaktadır. Segmen, göbek ve çember adın verilen her bir parçanın farklı işlevsel kısımları oluşturmuş olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Kullanılacak Araç Tipine Göre Jant Seçenekleri

Jant – lastik parçaları kullanılacak araç tipine ve işlevine göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Sizler, mutlaka aracınıza en uygun olan tipini seçmeli ve satın aldığınız ürünün garantili olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Binek otomobil jant seçenekleri,
  • Ticari jant seçenekleri,
  • Zirai, tarımsal araç jant seçenekleri,
  • Kamyon ve otobüsler için üretilmiş ola jant seçenekleri,
  • Greyder jant seçenekleri,
  • Biçerdöver jant seçenekleri, şeklinde birbirinden farklı jantların sizleri beklediğini göreceksiniz.

Jantların üretildikleri hammaddeler itibari ile iki farlı türünün söz konusu olduğu da bilinmektedir. Bunlar; alüminyum ve çelik jantlardır. Bu üretimi farklı jantların hangisini tercih edeceğiniz tam anlamı ile sizlere kalmıştır.