John Deere 5020 Serisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

John Deere 5020 Serisi

John Deere traktör serileri dünya çapında en çok dikkat edilen ve ilgi gören bahçe tarımına yönelik zirai aletlerden birisi olmaktadır. Sürekli olarak makalelerde tanıtılan bu zirai ürünlere bir de john deere 5020 serisi üzerinden bakmak gerekmektedir. Çünkü sözü edilen bu serinin kendi içerisinde barındırdığı birtakım değişik unsurlar mevcuttur. Zaten onu diğer traktör serilerinden ayırt etmeye yarayan da bu teknik ve değişik unsurlarından başka bir şey değildir. 

Yüksek profilli ağırlık düşük yakıt tüketimiyle birleşmiş 

Traktör serileri arasında ilgi çeken john deere 5020 serisi özellikle ağırlığıyla dikkatleri üzerine çeken bir seri olmaktadır. 1966 yılında ilki piyasaya sürülen sözünü ettiğimiz bu traktör altı yıl sonrasında da yeni serileriyle üretimini tamamlamış olarak tam altı sene boyunca üretilmiştir. Bahçe tarımındaki yeri oldukça büyük olması dolayısıyla john deere 5020 serisi nesilden nesile kullanılan başlıca zirai aletlerin başında gelir olmuştur. 13.015 ağırlığa sahip oluşu buna karşın düşük yakıtıyla yüksek yakıt tüketimi sağlayan dinamizmiyle çiftçi kesimini hayrete düşürür bir üretim harikası traktör olarak da bilinmektedir. Bu özellikleriyle birlikte ergonomik yönüyle de düşünülerek tasarlanmış bulunan bu en yeni traktör modelinde adeta yok yok denecek ölçüde her şeye imkân sunan bir kabiliyet elvermektedir.

Ergonomik tasarımı modernize edilmiş kabiniyle buluşturulmuş 

Traktör serisinin öne çıkan bir başka yönü de ergonomik tasarımında saklıdır. Öyle ki ayarlanabilen koltuğundan otomatik transmisyon sistemine, çift devirli valf mekanizmasından analog göstergesine değin her bir şeyinde tamamen yenilikçiliği ve rahatlığı, konforu bir arada sunan mükemmeliyetçi tasarımın izleri kendisini göstererek böylece john deere 5020 serisi olarak tarım sektöründe yerini almıştır. Bundan böyle de ilerleyen yeni özellikleriyle sürekli dinamizmini koruyacak ve ilerletecek olan kendisine yaraşır yeni kabiliyetleriyle dün olduğu kadar bugün de daima ilerleyen bir şekilde yeni fonksiyonlarını john deere 5020 serisi ihtiva edeceğe benzemektedir. Bu halinden yola çıkarak da ne denli üstün meziyetlerinin varlığını gösterdiği ve bu meziyetler üzerinden de ne denli teknik yenilikler etkisinde traktör hüviyetine büründüğü çiftçilerin aradığı özelliklerinin başında gelmesi adına önem taşır.