John Deere 7030 Serisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

John Deere 7030 Serisi

Günümüz zirai faaliyetlerinde makineli tarım vazgeçilmezler arasında yerini iyiden iyiye almaya başlamış olmaktadır. Bunun altında yatan başlıca faktör gelişen teknolojik ve otomotiv sektöründeki ilerlemelerdir kuşkusuz ki... İşte bütün bu gelişen sektörlerdeki ilerlemelere dayalı olarak etkin bir şekilde makineli tarımın vazgeçilmezlerinden traktör makinelerinin de rolleri yadsınamaz gerçekliği yansıtmaktadır. Bu nedenle makalede traktör modelleri arasında tarım sektörüyle uğraşanların sıklıkla kullanmış oldukları John Deere 7030 serisi tanıtımı yapılacaktır. Bu traktörün gerek makineli tarımdaki rolü gerekse kendi içerisindeki teknik özellikleri üzerinde durularak tarım sektöründeki yeri ve endüstriyel tarıma dayanan yönleri aktarılacaktır.

John Deere 7030 serisi hakkında

John Deere 7030 serisi kendi içerisinde 7030 ve premium olmak üzere iki seri olarak üretildi. Bunun ilki olarak 7030 modeli 2007 yılında piyasaya çıkarılarak geliştirilen teknik özellikleriyle donatılmış halde john deere 7030 serisi olarak başlıca meydana geldi. Ancak premium olarak yer alan diğer serisi ise 2011 yılında piyasaya sürülerek daha yüksek tork gücü ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekti. Ayrıca bu yeni serisi dudak uçuklatan fiyatlarıyla da son derece önemli bir makineli traktör aracı olarak öne çıkmaya başladı.

John Deere 7030 serisi teknik özellikleri

John Deere 7030 serisi teknik özellikleri yönüyle John Deere markasının güçlü modellerinden biri olmaktadır. Piyasaya çıktığı andan itibaren tarım sektörüyle ilgilenen çiftçi ve diğer ziraat çalışanları tarafından sıklıkla tercih edilen bu traktör modeli tam 190 hp'lik motor gücüyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Üstelik düşük yakıt tüketimiyle de son derece öne çıkan teknik özellikleriyle John Deere serisi arasında yerini almaya başladı. Bütün bu teknik özellikleri bir kenara bırakıldığında John deere 7030 serisi ile gelen belli başlı on iki ileri dört vites geri seçenekleriyle de makineli tarım gelişimlerinde en fazla öne çıkan unsurların hepsi bir arada mevcut olarak var oldu. Böylece tüm bunların ayrıcalıklı olmak üzere sağladığı avantajlı yönleri düşünüldüğünde traktör denildiği zaman süreklilik, işlevsellik ve yenilikçilik anlayışıyla birlikte daima zaman kazandıran unsurlarını koruyarak zamanının en iyilerinden olmayı başardı.