Kafes/Akvaryum

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kafes/Akvaryum

Sürüngen Kafes/ Akvaryum

Su Kaplumbağası Akvaryumu

Balık varken neden sürüngen besleyelim ki derseniz eğer çok yanılırsınız. Çünkü balıkları elinize alıp sevmeniz mümkün değildir size alışamazlar çünkü balıkların zekasını hepimiz biliriz. Ayrıca öyle basit bir iş gibi görünmüyor kaplumbağa beslemek ve de şunu da unutmayın ki 30 cm kadar olabiliyorlar. Kararınızı verdikten sonra yani kendinize güveniyor ve de ben bu işi yapabilirim diyorsanız eğer ilk önce başlangıç için orta boylarda bir su kaplumbağası akvaryumu temin edin.

Kaplumbağa satılan yerlerde bulunan plastik kaplardan almayın. Şimdi akvaryumu aldığınızı varsayalım sadece içerisine su doldur içine hayvanları at değil bu iş. Zemine 3 yada 4 cmlik taşlardan kullanabilirsiniz. Küçük boyalı taşlardan kullanmayın onu yiyorlar. Görsellik kazandırmak içinde içerisine çeşitli aksesuarlar alabilirisiniz.

Akvaryumda bulunan su miktarı kaplumbağanın 5 katı olmalıdır. Kuru alandan kaplumbağalar firar edebilir bunu unutmayın.

Su Kaplumbağası Akvaryumunun Özellikleri

* Kuru alan daima sıcak olmalıdır bunu da üste 60wluk ampül takarak sağlayabilirsiniz.

*Kaplumbağaları 24 ile 30 °C arasında tutunuz. Bunun içinde sürüngen ısıtıcı almanızda gerekiyor.

*Filtre almanız kesinlikle şart.

Son olarak ise onlara iyi davranın. Düzgün bakarsanız eğer sizi toprağa gömer onlar yaşamlarına devam ederler.

Kaplumbağanıza Yemek olarak ise aldığınız yerde mutlaka iyi ya da kötü yem kakalarlar. Hem aynı şeyi verip beslemek olmaz arada sırada et, balık gibi şeylerde vererek ziyafet çekmelerini sağlayabilirsiniz.

Un Kurdu

un kurdu sürüngenlerde yüksek ölçüde besin ve de protein değerine sahiptir. Tüketen hayvanların büyümesi ve gelişmesini hızlandırır, üreme dönemlerine hazırlanmalarına büyük katkı sağlar ve üreme verimini arttırır.