Kahverengi Müren

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kahverengi Müren

Kahverengi Müren Balığı

Müren balıklarının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. 120’nin üzerinde türü bulunan Müren balıklarından biri de kahverengi Müren balığı olmaktadır. Müren Balıkları Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinde kaya oluklarında ve mağaralarda yaşamaktadır. Özellikle de diğer balıklardan uzak yaşarlar ve bu balıklar yılan balıklarına oldukça çok benzemektedir.

Müren Balığı Özellikleri

Müren balıklarının kahverengi olması onları farklı bir türe sokmaz. Sadece yaşanılan bölgelere göre farklı renkler gösterebilirler. Müren balıkları değişik renklerde olduğu gibi tüm vücutlarında zor fark edilecek olan pullar da bulunmaktadır.15 cm ile 3 metre arasında değişen boylarıyla son derece farklı bir balık türü olan Müren balıkları saldırgan olarak bilinmektedir. Fakat bu yanlış bir bilgidir.

Müren Balığı Zehirli midir?

Müren balıkları sadece avlanmak istedikleri zaman saldırırlar. Normal şartlar altında insanlardan kaçarlar. Fakat saldırdıkları zaman iri ve zehirli dişleri ile oldukça zarar verirler. Müren Balıkları zehirli dişleri nedeniyle yaraların çabucak enfeksiyon kapmasına neden olurlar. Ayrıca derin yaralar açabilirler.

Müren Balığı Beslemesi Oldukça Zor Ve Zahmetlidir

Müren balıkları türlerinin beslenmesi ve bakımı da oldukça zahmetlidir. Sadece profesyonel balık besleyicileri tarafından Müren balığı beslenmesi gerçekleştirilmelidir. Geniş akvaryumlarda veya balık havuzlarında en iyi bakım şartlarında yetişmelidirler. Aksi takdirde Müren balıkları çok çabuk küserler ve küsme belirtisi olarak da beslenmelerini keseler. Üç ay gibi bir süre beslenmezler ve bu sürenin sonunda da ölürler.