Kaldırma / Vinç Hizmetleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kaldırma / Vinç Hizmetleri

Ağır İş Makineleri Kiralama

İş makineleri, genel anlamda ağır iş gücü gerektiren işlerde verimlilik artırma ve insan gücüyle yapılamayacak olan işleri gerçekleştirmek için üretilmiş makinelerdir. Birçok farklı alanda kullanımı yaygındır. Büyük inşaat alanları, yol yapımı ve tarımsal alanlar gibi örnek verileceği üzere değişik amaçlarla üretilen makineler kullanılır. Traktörler, kazıcı ve kaldırma vinç hizmetleri gibi farklı kategorilerde iş makinesi çeşidi bulunan firmada, ihtiyaç olan birçok alanda hizmet alınabilmektedir.

Vinç Nedir? Ne İşe Yarar?

Ağır nesneleri kaldırmak ve bir yerden başka bir yere transferini sağlamak için kullanılan vinçler, liman alanları, rıhtımlar ve gemilerde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Vinçler değişik çeşitlere ayrılmakla beraber kullanım amaçları kendi içlerindeki sınıflandırmada belirleyicidir. Kuleli vinç, sondaj vinci,  seyyar vinç ve kaydırma vinç gibi çeşitler bulunmaktadır. Hepsinde ortak amaç ağır yüklerin özelliklerine göre bir yerden yakın mesafede farklı alana taşınması işlemidir. Vinçlerde genel olarak tekerlek sayısı arttıkça daha fazla yük kaldırma imkânı doğar. Farklı kullanım şekillerine sahip bu makineler vinç kiralama hizmetiyle birlikte şirketten sağlanabilir.

İş Makineleri Avantajları

İş makineleri genel kullanım faydası bakımından birçok yararı olan makinelerdir. Her makinenin teknik ve pratik özellikleri değişmekle beraber, fayda sağladığı alan da değişiktir. Örneğin vinçler ağır yükleri yükseğe kaldırma işlevine sahiptir. Bunun yanında traktörler tarımsal alanda verim artırıcı işleve sahiptir. Kurumsal iş makinesi kiralama firmasında ihtiyaca yönelik olarak araç kiralama hizmeti verilmektedir.