Kanarya

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kanarya

     Tüm dünyaya yayılan kuş türlerindendir. Kanarya bir tür kafes kuşudur. İri ve evde beslemek için ise sarı renkte kanarya kuşları bulunmaktadır. Yabani olan kanaryaların sesleri evcil kanaryalara göre daha kuvvetli ve gırtlaktandır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kafes kanarya kuşları meyve, çörek otu ve tohumlar ile beslemektedirler. Sık yıkanmazlar ve sprey ile tüyleri haftada bir sıkabilirsiniz. Bu sprey onları rahatlatmakta ve kaşınmamaktadırlar. Çok tür karga çeşitleri bulunur.

            Gloste adlı kanaryalar baş kısımları pek bulunmamaktadır. Kafaları yuvarlak ve tepeleri bulunmaktadır. Bu gloster adlı kargalar on sene yaşamaktadırlar. Norwich adlı kanaryalar da çok dayanıklı olarak bilinmektedir. Bu kanaryaların göz çevresinde çok tüy bulunmaktadır. Daha çok bu tür kanaryaların tembel olması ile bilinir. Taklacı kanarya da daha çok Almanya’da görülür.

            Çok harika ötüşleri ve zaman, zaman takla da atmaktadırlar. Bu kanaryanın ötüşleri ve takla gösterisi çok ilgi çekmekte ve insanlar da çok etkiler. İri olan Loncashire adlı kanarya ise iri ve uzundur. Ayrıca kafaları da geniştir. Bu kanaryanın rengi beyaz ve sarıdan başka bir rengi yoktur. Bir başka kanarya türlerinden olan border kanarya ise boylarının uzun olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Vücutları da aynı zaman da iridir. Çok dayanıklı olan ve temizlenme şekilleri de çok zor değildir.

            Diğer karga türlerinden olan Cerest adlı kanarya türü de İngiltere’de bulunmaktadır. Yani kökeni İngiltere’den gelmektedir. Bu cerest kanaryaların fiziksel olarak görüntüsü çok dikkat çekici ve çok da harika görünüşleri vardır. Kafalarının da çok ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca da güçlü bir yapıları da vardır. Genelde kırmızı renkte bulunmaktadır. Lizard kanarya da eski olan kanaryalardandır.

            İnsanlar tarafından da bu şekilde bilinmektedir. Bu kanaryaların tüyleri çok parlak ve çok da renklidir. Son olarak malinous kanarya da Belçika’da görülmektedir. Genel ötüşleri ile insanları etkilemeyi başarmaktadır. Kanarya konusu hakkında daha çok ve daha da fazla bilgiler bulmak için sitemize girmeniz yeterlidir. Bunu bilin ve bundan da hiç şüpheniz olmasın.